Stolní tenis

Detail článku: Stolní tenis

Stolní tenis nebo také ping-pong je nekontaktní míčový sport hraný s pálkou. Na rozdíl od podobných sportů, jako jsou tenis, badminton nebo squash tvoří hrací plochu rozdělenou síťkou na dvě poloviny u ping-pongu horní deska stolu nad úrovní země, po které se pohybují hráči.

Hraje se buď ve dvou soupeřících hráčích - tato varianta se nazývá dvouhra nebo ve dvou soupeřících dvojicích hráčů - tato varianta se nazývá čtyřhra.

Za počátek zlaté éry československého stolního tenisu je považován rok 1932, kdy mužské družstvo v čele se Stanislavem Kolářem přivezlo zlatou medili z mistrovství světa a jako první tak narušilo maďarskou hegemonii.

Následovalo 20 úspěšných let, přerušených druhou světovou válkou, během kterých bylo Československo světovou ping-pongovou velmocí (spolu s Maďarskem, Anglií a USA). Československo postupně získalo 29 zlatých medailí z mistrovství světa.

S tímto obdobím je spojeno především jméno Bohumila Váni, dále například Marie Kettnerové nebo v pozdější „poválečné“ generaci Ivana Andreadise.

Poslední zlatá československá medaile z mistrovství světa z roku 1957 (mužská čtyřhra Ladislav Štípek - Ivan Andreadis) spadá již do dalšího období, ve kterém světovou špičku ovládli hráči z východní Asie - nejprve z Japonska, později z Číny.

Sokolský ples 2023

Všichni jste zváni na Sokolský ples a to 21. ledna 2023

Světélka na řece

a to 23. prosince 2022 od 18 hodin u komínské sokolovny. Bude se zde rozdávat i Betlémské světlo

NÁBOR DĚTÍ A MLÁDEŽE

Oddíly florbalu (4 - 11 let), Sporťáček (4 - 6 let), všestrannost žáci od 8 let

Děkujeme MMB za podporu v roce 2022 částkami - 350 000 Kč na provoz, 171 000 Kč na činnost mládeže a dospělých a 24 000 Kč na projekt Bezpečně a správně i na vodě.

Děkujeme JMK za finanční dotaci 80 000 Kč na organizaci a činnost T.J.

Děkujeme MČ Brno-Komín za příspěvek 30 000 Kč na provoz a činnost.

Děkujeme MČ Brno-Bystrc za příspěvek 15 000 Kč na podporu činnosti malých bystrckých florbalistů.

Děkujeme NSA za podporu činnosti dětí a mládeže a provozu T.J. Sokol Brno-Komín.

Děkujeme ČOS za příspěvek na činnost a provoz komínské sokolské jednoty.