Hodnocení turnajů ve florbale:Detail článku: Hodnocení turnajů ve florbale:


zde budou chonologicky hodnoceny turnaje.

Liga přípravek 24. 4. 2022

Na poslední lize přípravek se sešlo ve Znojmě jen 10 dětí, což je dosti smutné, takže jsme museli odehrát  v omezeném počtu 8 zápasů. Hra měla slušnou kvalitu. Kdy jádro týmu, které jede na velkjé turnaje soupeře přehrávalo. Třetí lajna měla ve statistice plus mínus hlavně ty mínusy. Ale určitě je třeba ji pochválit za snahu a bojovnost. S tímto přístupem se určitě budou kluci zlepšovat. Poslední zápas pak byl proti výběru Troopers, kde jsme vyhráli 3:2. Opticky jsme byli lepší a hra měla vše, co od přípravky očekáváme. Určitě tým střelecky táhl Dostál s Lančim. Do kombinace se zapojovaly všechny děti. Nejlépe asi nahrával Adam Šiška, ale musí si hledat pozicí, která mu dovolí vystřelit a taky musí střílet častěji, když stojí na vrcholu trojúhelníku.

Turnaj minipřípravky 24. 4. 2022

Odpoledne si v Komíně zahráli ještě minipřípravky. Velmi slušně zahráli hráči 2015 a mladší, pro které to byl poslední ostrý test před červnovým Opengame, kam vysíláme hned dva týmy

Sokolská liga 17. 4. 2022

Sešlo se hodně dětí, v kadetech 45. Na minižáky jsme postavili hned 7 týmů. Na závěr turnaje dostaly všechny týmy poháry, medaile a sladkou odměnu. Na této akci si tedy zahrálo za sokol 97 chlapců a dívek

.

Atletika 23. 4. 2022

V nabitém víkendu nás na atletice zastupovali Helča Eliášová a Vláďa Zlámal. Děkujeme za dobrou reprezentaci oddílu.

Přípravka a minipřípravka 26. 3.

Liga přípravek a Turnaj školky a minipřípravky (zahrálo si  51 dětí)

Začneme malou statistikou

Liga slibovala účast slabších týmů, takže se nominace dělala tak, že stabilní opory v nominaci chyběly a šanci dostalo 40 dětí. 11 se omluvilo, 7 se neomluvilo vůbec a zbytek se zahrál. Z 8 zápasů jsme 3x vyhráli, 5 x prohráli. Snažili se všichni, ale je prostě vidět, kdo na ligu má a kdo musí přidat skoro ve všem. Co nás celkem trápilo, je soustředěnost. Pokud trenér řekne, jdeme k brance, kde následuje pokřik a ještě si řekneme něco k zápasu a 2 hráči vůbec nevnímají a zůstávají na střídačce….. Další situace: po zápase si obvykle chceme něco říct. Ale 1 hráč zůstává na tribuně s rodiči, dalšího hledáme 5 minut, vrací se s preclíky. Takže se to vyřešilo tak, že další zápas hráč nehrál a s preclíky seděl na tribuně. Tím bohužel ale netrpí jen ten jednotlivec, ale  celý tým, protože se dětem neustále mění procesy, které bby měly být pevně nastavené. A najednou to vyřazením jednoho „kolečka“ ze systému vše funguje jinak.

Minipřípravky a školka

Děti dostaly jen dva pokyny, užít si turnaj a neběhat v chumlu, což se celkem dařilo. Pak už se pracovalo jen s několika jednotlivci, kteří už mají herně i na kličku či nahrávku. Což se dařilo též. Zde bych vyzdvihnul to, že se ukázalo asi 5 děti, které by naopak ligu přípravek hrát měly. Konkrétně: Obořil, Krhovský, Navrátilová, Skřičková, Špunarová,

Přípravka: 19. 2. 2022 liga a minipřípravka

Dnešní 2 turnaje přípravek přinesly převážně pozitiva a sociální jistoty. Do hry jsme zapojili 3 nové hráče.  Výsledkově jsme byli úspěšní. Při hře byli hráči už vyzývání k nahrávání, což se dařilo a ve hře se relativně v rovnováze ukazovaly jak individuální řešení, tak ty kombinační s nahrávkami. Tyto věci jsem se snažili na tréninku dělat. V jednom zápase proto slabšímu soupeři šly děti do hry i s cílem, že před střelou na bránu by se měly pokusit dvakrát nahrát. Útok pak na odpoledním turnaji podpořili i brankáři dobrými výhozy. Z jednotlivců byl tahounem Lanči. Velké zlepšení tentokrát předvedlo hned několik dětí. Asi nejvíc to bylo vidět u Helči, Vojty Bendy, Matěje Ešnera a Radima  Čupra. Z dvaceti dětí si pak gól dalo hned 16 hráčů či hráček.

Minipřípravka pak dokázaly složit 1 tým a odehrály 4 zápasy v Tuřanech.

Turnaj přípravky 16. 1. + minipřípravka

Na turnaji přípravek jsme se sešli asi v nejlepších možných sestavách a ještě v nových dresech.

Dopoledne jsem všechno vyhráli. Na hřišti se začalo objevovat lepší rozhodování a pokusy o kombinaci. I tak si myslím, že to děti mohly odehrát ještě lépe. Směrem k naší bráně jsme soupeře skoro k ničemu nepustili, proto jsem čekal více gólů v sítích soupeřů a střelecké prosazení všech hráčů. Za zmínku stojí hodně branek Lančiho a velké zlepšení u Báry Krejčové a Ondry Ptáčka.

V odpolední skupině jsme brali dvě výhry a dvě těsné prohry. Co se týče trenérského hodnocení, tak zde vládne velká spokojenost. Skoro u všech hráčů byl vidět herní posun jak na technice, tak herním myšlení. Vynikající pak byl pohyb.  Velmi kvalitně zachytali oba brankáři.

Mezi ligovými turnaji se sešla i minipřípravka. Ač trošku zaúřadovaly covidová omezení, tak se sešlo 34 dětí, které si zahrály na dvou hřištích  3 zápasy. Nejmladšímu "plejerovi" byly 4 roky.

Turnaje elévů 1. pololetí:

Elévové se od září postupně zlepšují jak po florbalové stránce, kde je prioritou rozvoj herních činností jednotlivce, tak po stránce osobnostní, a to především v samostatnosti, odpovědnosti a schopnosti podat a přijímat zpětnou vazbu. Kluci i holky mají odehárno cca 9 trunajů, což je proce cca 50 zápasů.  Nadále se daří propojit tréninkový proces v komínské i líšeňské sekci s hlavním tréninkovým centrem na Sokole Brno I. Řadu starších hráčů již také trénuje či hraje s mladšími žáky a získává tak první zkušenosti s velkým tedy pětkovým florbalem. Novinkou je i dívčí tým mladších žákyň, takže holky mohou hrát turnaje nejen s chlapci, ale cca jedenkrát měsíčně si užíjí i čistě dívčí ligový turnaj, kde se nám pomala začíná dařit sbírat body. K tomu patří krom smíšených i čistě dívčí tréninky.

Zájemci o chytání se pravidelně účastní brankářských tréninků a osvojují si základní pohybové návyky. Mimo florbalové tréninky měly děti možnost absolvovat úpolové tréninky prospěšné pro posílení core, rovněž se zde naučily prát podle pravidel a zvykají si na silný trend fyzického pojetí florbalu.

A v neposlední řadě chodí stále více dětí fandit mužskému áčku, kde se i aktivně zapojují do pořádní zápasu při rovnání mantinelů či podávání míčku. Přitom samozřejmě odkoukávají i nějaké ty dovednosti.

Turnaj přípravky 6. 11.

Sešlo se 18 dětí. Obě skupiny byly docela silně obsazené. Slabší tým tvořilo 10 dětí, které šly do hry s cílem něco ukázat na balónku, plus jsme kladli důraz na obsazování soupeře. Na míčku bylo vidět mírné zlepšení, ale do hitparády to má daleko. Co se týče obsazování, tak první půlka zápasu, kde jsme se o to pokoušeli, byla hodně špatná. Ale během další hry a zápasů se to zlepšovalo. Tak doufejme, že to hráčům v hlavě zůstane. Jinak ze 4 zápasů byl jen jeden hodně nepovedený. Další tři byly vyrovnané a byla i radost z vítězství.

Náš silnější tým měl taky těžké soupeře. Opět jsme viděli festival našich neproměněných šancí. Proti slabším Troopers děti dostaly pokyn, dá si minimálně dvě nahrávky, aby naše branka platila. Přineslo to větší soustředěnost, což se odrazilo i v dalším  zápase proti Znojmu. Do tohoto zápasu jsme přibrali za odměnu i 4 hráče z druhého týmu, kteří pomohli k výhře 2 brankami.

A na závěr nějaké chválení: určitě se pořád zlepšuje Bára Krejčová (jen tak dál), v bráně i poli obstál Tom Zahradníček a o nasazení do lepšího týmu si řekl Filip Sedlák. Pěkné branky vstřelil Jonáš Müller.

Sokolská liga 24. 10. 2021:

v kadetech byl tradičně poskládám tým elévů, kteří si mají za úkol vyzkoušet proti starším hráčům, kteří "to nehrají závodně" pětkový florbal a připravolali se tak na přestup do mladších žáků. V druhých týmech pak dostávjaí příležitost ke hře hráči, kteří nejsou tolik vytížení v lize a mají možnost si říct o nominaci na ni.

V minižácích se sešly 2 týmy školky + 3 týmy přípravek. Pro ty šikovnější je to příležitost si zahrát za situace, kdy je větší klid od soupeřů. Nováčci a mladší děti zase přičichnou k o strému zápasu a zabojovat o nominaci na ligu.

 

 

LIga přípravek Znojmo 23. 10. 2021

Absolutně se nám rozpadla nominace. I tak se sešlo 10 dětí, Dva stihli onemcnět den před turnajem, takže jsme to růzě lepili. Nemohly se střídat ani lajny, jen jednotlivci. Z nováčků nikdo nezazářil. Asi je dobré říct, že bez opor to měli těžké.  Určitě se zlepšil Honza Fiala. V lepším týmu zahráli dobře všichni, střelecky to táhli Max a Marek. Určitě stojí za zmínku výkon Báry, která od prvního turnaje udělala velký pokrok. A Adam Šiška odehrál asi svůj nejlepší turnaj. Takže se těšíme, že to zopakuje. Vynikali jsme individuálně, oproti minulému turnaji jsem přidali i kombinační prvky.

 

Liga přípravek 10. 10. 2021

Přípravky měly dnes první ostrý start v lize. V týmu K se sešli ti zkušenější a hráli ve skupině, kde jsme po dohodě trenérů nechali hrát lepší týmy. Hra na začátku sezóny vypadala slušně a samozřejmě je pořád co zlepšovat. Dvě výhry a jedna vyrovnaná hra jsou dobrý základ pro další práci. Pro další děti je pak motivace se dostat výkonnostně na  lepší hřiště. Za zmínku stojí velký herní posun Jínové a Lančiho. Druhý tým byl tvořený 10 dětí. Tým táhnul Ondra Ptáček, který měl na hřišti více času a klidu, čehož dokázal využít a konečně se dostával i do normální kličky místo couvání. Pro ostatní to byl první střet s pravidly, rozehrávkou a rozhodčím. Dobré je, že si hodně dětí vstřelilo branku. Pro klub je dobré, že jsme béčka konkurenčních týmů přehrávali. Určitě se líbil výkon Báry v brance, dobře se prezentoval i Filip Sedlák s Oliverem Obořilem. Všechny děti mají pochvalu za kázeň, soustředěnost a úvodní i závěrečnou rozcvičku.

Liga elévů 2. a 3. 10. 2021:

modrá skupina jela do Znojma, což jsme vyhodnotili  jako těžší turnaje. Oba týmy předváděly dobrou hru a trenéři víceméně chválili. Bílí stavěli dva tymy v neděli na Lesné, kam jsem poslali i nějaké přípravkáře. K přípravce lze říci, že na turnaji elévů obstáli. Naopak některé děti o dva roky starší by měli výrazně přidat v nasazení a bojovnosti. Jsou tam za sebe a nemohou spoléhat na to, že to za ně někdo odbojuje, a už vůbec ne, přípravka.

Sokolská liga 19. 9. 2021

Ráno hráli kadeti, odpoledne minižáci. Jen na této akci za Gullivery sportovalo 82 dětí. Pro většinu dětí to byl po delší pauze první turnaj, pro někoho pak úplně první v kariéře. V kadetech se v základní skupině utkaly 3 naše týmy, které svedly hodně vyrovnané zápasy. V bojích o výsledné pořadí pak naše týmy ve všech třech případech zaznamenaly výhru. Pro trenéry byla nejzajímavější odpolední akce minižáků, kde se vždy objevují nové tváře. Prvně je třeba říct, že si zahrály i děti, které ještě nechodí do školy  a nevedly si vůbec špatně. Dále se ukázaly i děti, které již dostanou pozvánku na ligu přípravek 10. 10. 2021. Úplně nejlepší pak bylo nadšení všech dětí, kdy pro některé to byl první střet se soutěžním florbalem. Z obou kategorií odcházíme s pocitem, že je na čem pracovat. Ale rozhodně to není po covid pauze není vůbec špatné.

Troopers cup 4. 9. 2021

Tradiční  zářijový turnaj na rozehrání se moc výsledkově nepovedl. Ráno začaly přípravky. V sestavě chybělo několik opor. Naopak první pořádný turnaj  si vyzkoušeli  4 hráči. Bylo znát, že v elitní skupině budou rozhodovat individuální výkony jednotlivců. Což se potvrzovalo. Naše týmy hrály poctivě na 3 lajny v 10 lidech. U soupeřů to bylo spíše tak, že měli do pole 4 -5 hráčů, kteří se během turnaje lépe sehrávali, a když se k tomu přidala kvalita, tak jsme tahali za kratší konec provazu. V boji o páté místo jsme se dvakrát poměřili s Buldoky a vždy vítězně. Určitě je dobré pochválit tým za nasazení a soustředěnost, kdy jsme dokázali dobře střídat. A na hřišti hra vypadala docela dobře. Naopak nás srážela střelecká produktivita. Oporami z těch zkušenějších byl Max, Marek a určitě i Sára, která toho v poli  dosud moc neodehrála a spíše chytala. Z nováčků se asi nejlépe předvedl David Mělníček.

Elévové hráli v podobném duchu, ale výsledkově ještě slaběji. Zlepšil se určitě Pavel Zvěřina a Lucka Sedláčková (minulý rok ještě přípravky) a pokroky byl vidět i na Filipovi Šiškovi.

PřípravkaElévové pokřik

 

 

Liga elévů Svitávka 10. 10. 2020

Na turnaj jsme vstoupili s cílem, aby hráči bojovali a aktivně hráli směrem dopředu i dozadu, fungovali kázeňsky (proti minulému turnaji) a abychom předváděli hru jeden na jednoho, což je tréninková náplň posledních 14 dnů. A protože nás ještě minule trápilopohyb, vracení a obsazování, tak jsme kladli důraz i na tuto herní činnost.

V první zápase nás čekal Hattrick A. Soustředění dětí fungovalo na maximum a v krásném zápase nahoru, dolů byla spravedlivá remíza 5:5. Proti Gepardům, ač jsme byli lepším týmem, tak opadlo soustředění a soupeři jsme darovali výhru 5:4. Takže místo chválení a spanilé jízdě jsme zase začali v 3. zápase makat. Fyzicky vyspělé Boskovice jsme přehráli i výrazně přestříleli, ale zápas končil remízou 4:4. V podobném duchu se nesl i 4. zápas proti Blansku, kdy na našich 30 střel  a 4 branky, soupeři stačilo cca střel 8 a gólů 6. Rozhodně je třeba pochválit tým za nasazení, krom Adama Marka. Individuální techniku Duchoň, Urbánek. Zlepšila se herně Karolína i Adina a již holky začaly stíhat elévské tempo hry. Adam Huták začal makat dozadu nebo se o to aspoň snažil a bylo vidět, že si rady trenérů vzal k srdci. Filip Šiška se postupně zlepšoval v obsazování a poziční hře. Bránu skvěle zavíral Tom Satrapa.

Takže až na 2. zápas si většina hráčů odehrála svoje maxima a předvedli zlepšení ve vracení, obsazovaní, kázni a aktivní hře. Trápila nás efektivita střelby. Příště zapracujeme na větším herním přehledu a hře se zvednutou hlavou. Kladné je i to, že jsme ve všech zápasech byli aktivní tvůric hry a soupeře dostávali pod tlak.

Liga přípravek 3. 10. 

S 5 nováčky a s absencí 3 hráčů základu jsme absolvovali první těžší turnaj ligy. V prvním zápase jsme potkali chlapecký tým Hattricku. Hra se neustále přelévala. V obou týmech bylo vidět, kdo je nový a kdo již zkušený. Padlo hodně branek a na konci  to bylo 8:6 pro nás. Další dva soupeři (Židenice a Hornets) již byli lehčí a vyhráli jsme rozdílem třídy a obdrželi jen 1 branku. Dobré  bylo to, že jsme zklidnili tempo, začali si více věřit a krom individuálních průniků se začaly objevovat i nahrávky. Ve čtvrtém zápase nás prověřili ostaršené dívky Hattricku. Byli jsme mírně tvořivějším týmem, ale holkám tam padlo z 11 střel 9 branek, takže jsme zaznamenali prohru 7:9. Každopádně jsme se v každém zápase o něco zlepšili. Opory zahrály skvěle. Nováčci nedělali žádné velké chyby a z 9 dětí hned 7 zažilo radost ze vstřelené branky. Navíc jsme předvedli hned na prvním turnaji střídání za hry, aktivní napadání. Pokusili jsme se i o zeď a rozehrávku „ na krátko“. Tým držela hodně Karolína, která rozdala i hodně nezištných nahrávek. Všechny děti bych pak pochválil za kázeň, kdy se o přestávkách zabavily tak, že jsem vůbec nic nemusel řešit.

Liga elévů 27 .9.

Po florbalové stránce to nebylo dobré ani špatné, perspektivních hráčů se ukázalo dost. První zápas měli hráči jen pokyn neplácat, chtěli jsme vidět, jak bude hra vypadat bez nějakých konkrétních pokynů. Hra vypadala tak, jak jsme čekali - dost individuálních akcí, když si nahrávali, tak poměrně nekvalitně, problémy hlavně při rozebírání soupeřů a jejich obraně. 

V dalších zápasech jsme chtěli, aby:

1) neplácali (to tam bylo čím dál méně, na konci už téměř vůbec

2) více a kvalitněji využívali spoluhráče - zpracovat, zvednout hlavu, rozběhnout se a vyřešit situaci - to se postupně zlepšovalo, občas tam byly fakt pěkné akce

3) každý hráč bránil natěsno jednoho soupeře - to byl největší problém, který se v posledním zápase se Znojmem zlepšil, ale pořád nic moc

 Hra celkově vypadá dost florbalově, není to už jen běhání po mantinelech a střelba. V tomto ohledu je to dost pozitivní.  Naopak co se nelíbilo a tým i někdy sráželo je, že jsme bohužel  museli většinu turnaje řešit neustálé kázeňské problémy (nedávání pozor, mluvení sprostě, dělání blbostí při rozvičce a během zápasu).

20. 9. Sokolská liga - první náročnější trunaj v nové sezóně. Na kadetech se hrál slušný florbal. V pětkovém systému hrál dobře Tom Duchoň a Kuba Urbánek. Hájek a Huták měli taky pěkné momenty, ale Lukáš by měl myslet na vracení zpět. Adam a fyzička - ti by se měli spolu seznámit.

Minipřípravky - nasazení dobré, ale u některých dětí bych čekal více herních znalostí. Některé děti, které hrají již rok a více dnes nabízely řešení, jak kdyby to v životě nehrály. Určitě tým na těžším hřišti č. 2 držela Karolína. Mara Matuška potrvdil oprávněnost nominace na ligu elévů. Na hřišti č. 1 kde hrali nováčci nebo hodně malé děti si zaslouží pozornost  výhra týmu orange (složený z prvňáčků a dětí ze školky). Tým držel střelecky David Tauš a poctivě makal Radim Čupr (2015). V druhém týmu střídal lepší a slabší chvilky Vojta Žák. Na ligu přípravek ale bude muset přidat.

6. 9. Vyzkoušej florbal - malý trunájek pro děti, které si chtěli vyzkoušet florbal + děti, které již u nás hrají a chtěli se před sezónou trošku rozehrát. Přišlo 22 dětí.

Covidová pauza - stihly se odehrát pouze velké letní turnaje. Za pozornost stojí Opengame a stříbrní elévové. Ostravacup a stříbrní mladší žáci a unikátní Moravina cup v Olomouci, kde jsem měli 5 týmů v 5 kategoriích. Elév, přípravka, mladíš žák = ZLATO, dorostenci pak brali ve své kategorii bronzové medaile.

7. 3. liga přípravek
Divný turnaj. Sešli jsme se hodně oslabení v počtu 6+1. Na první zápas(Letovice) jsme nejsilnější a slabší hráče rozdělili do dvou lajn. Výsledkem byl naprosto tristní výkon 0:4, a to za 4 minuty hry. Z naší strany absolutní chaos a zmar, kdy jsme míček vyvezli před naši bránu, kde jsme ho soupeři darovali, ten do toho plácnul a šel se radovat. Takže jsme po půlce vyměnili brankáře, přeskupily formace  a zápas zremizovali na 5:5 a trošku jsem si tu bídu po zápase rozebrali. Do dalšího zápasu se Znojmem (dle mého lepší tým než Letovice) jsme naopak vlítli, hráči se hýbali, nabízeli se, hráli jeden na jednoho a zrodila se výhra 9:1. Pak přišly dva zápasy proti Troopers. V obou jsme byli lepší, ale i tak jsme ve třetím remizovali 5:5. Kdy kluci přestříleli soupeře asi 20:7, ale brána byla zakletá. Respektive jsme finální střelu nedokázali umístit nebo jsme si neuměli nacházet pozice, ze kterých se střílí a vyháněli se do koutů hřiště. Dobře hrál Adam Huták, v brance pěkně zachytal Filip Šiška. Na pohled slušně hrál i Dominik, ale u něj vím, že na tréninku hraje o 50%.  Takže setřepat nervozitu a hurá na to.


7. 3. turnaj školky a minipřípravky
Po několika sokolských ligách a větší pauze pro školku jsme se opět sešli k turnaji. Od  poslední akce se děti hodně zlepšily. Byla vidět chuť do hry, hra jeden na jednoho i zárodky kombinace a nahrávek. Z pohledu trenérů se to líbilo. Oproti minulým turnajům, kdy góly padaly spíš po akcích, kdy se míček do brány zakutálel, bylo nyní hodně branek cílevědomým dílem. Dalším kladem je, že hra byl docela čistá, tedy bez faulů florbalkou. K vidění bylo i plynulé střídání za hry. Třem hráčům školky tak byl nabídnut již trénink s přípravkou, aby se kluci dál rozvíjeli. Naopak další hráči si vysloužili pozvánku na ligu přípravek, které je zase o stupínek těžším turnajem.
 

1. 3. Sokolská liga

postavili jsme 3 týmy. Tým žlutých jasně dominoval a turnaj si užil. Modrý tým, kde hráli i dva kluci ze školky mně udělal radost svoji bojovností a zápalem pro hru. Dobře se prezentovali Jínová, Lanči, Tauš a Šmarek. V bílém týmu se ukázalo, že 1 trénink florbalu týdně je na hřišti znát. Prostě chybí jistota na míčku i efektivnější vyřešení herních situací.

29. 2. 2020 Liga elévů

na turnaji nás čekali soupeři, s kterými jsme ještě letos nehráli. Se 3 hráči přípravky kluci vybojovali 3 výhry a 1 prohru. Ve třech zápasech jsem jasně dominovali, v prohraném nás zse přehrál soupeř hrající jen se 4, ale velmi šikovnými hráči. Po herní stránce by jsem si měli uvědomit, že i proti silnějším je třeba hrát naplno, být více soustředěnější a o výsledek se pořádně porvat.

8. 2. 2020 liga přípravek Brno

Dvě prohry, dvě výhry. Náročný turnaj, kde jako pořadatelé jsme měli vždy 2 zápasy pauzu, takže hrozilo vypadnutíí z tempa. Zároveň nám chyběli hned 3 hráči základu, takže tým byl citelně oslabený
Ve dvou prohraných zápasech jsme toho mohli uhrát více. Na Židenických dívkách nás potrápila kázeň a nesoustředěnost. Zápasy přípravky nejsou o taktice, ale pokud hráč během minuty 3x řekneme, že má hrát vpředu nebo když děti koukají a neví, která trojice hraje, tak se nemůžeme divit, že to soupeř potrestá. Toto se stalo ve druhém zápase a pak už to ušlo. V posledním zápase pak chyběly síly a trocha střeleckého štěstí. Těžké to měla Adina a Adam Huták, kteří zaskakovali i ve třetí lajně a tým velmi slušně drželi. Nováčci (Špička, Jínová) obstáli se ctí a zlepšení bylo znatelné. Adam Čupr v bráně dobré, v poli chybí důraz a agresivita. Věřím, že do dalšího turnaje budeme zase o něco zkušenější. Na další vezmu 11 dětí, dopřejeme si komfortu, že pokud někdo nedává pozor, zlobí atp., tak bude sedět.
 

18. 1. liga přípravek Znojmo

na úvod došlo k rozdělení dětí do dvou týmů. Do oranž jsme přesunuli (nejen z početních důvodu) Srnce, Matušku a Schneeweisse, aby je lépe poznal i druhý trenér, abychom nezávisle posoudili hráče a jejich případnou nominaci na letní turnaje. Tým orange uhrál 4 výhry ze 4 zápasů. Oba Markové se pak dostali do širší nominace na Ostravu a Opengame. Kuba Srnec byl zatím na svém prvním ligovém trunaji a ještě to na účast akce tipu Ostrava  není.  V týmu "K" jsme uhráli 3 výhry a remízu, takže spokojenost. Zaměříme se na lepší přebírání nahrávky. Když jsme si nabíhali, měli zvednuté hlavy a dávali míčky rychleji, tak naše hra byla výrazně efektivnějš a soupeři jen přihlíželi naší hře. Naopak,  když se hráč snažil probojovat přes 3 soupeře, které si sebou přivedl do útočného pásma, kde pak logicky byl přehuštěný prostor, tak to nebylo optimální. I tak se nám ale i díky šikovnosti na hokejce podařilo zakončovat. Adina a Karolína by mohli být důraznější. Dnes to rozhodně na 100% holky neodmakaly.

12. 1. 2020 sokolská liga

v tomto turnaji si zahrálo hned 35 dětí jen za Komín a Bystrc. Odposledně opět bylo vidět herní zlepšení, čemuž přispělo i dobré nasazení týmů do skupin. Zápasy byl vyrovnané, padalo hodně branek a děti se dobře bavily. Zahrálo si i několik dětí ze školky a v konkurenci starších obstály se ctí.

11. 1. 2020 liga elévů

děti jsem rozdělili na místě. Tým, kde bylo 7 "našich" uhrál 3 výhry a 1 prohru. Veleké zlepšení je vidět u Toma Duchoně, Vincenta Mišuna i Kuby Opletala, což potvrdili i na nedělní sokolské lize.

3. - 5.1. 2020 Pragueflorbalcup

na trunaji se ukázalo cca 20 komínských odchovanců. Guliveři nasadili do hry 3 týmy. Elévové, mladší a starší žáci. Starší žáci vybojovali finále, kde padli se Spartou, takže stříbrné medaile jsou velký úspěch. Mladší žáci a elévové ve velké konkurenci zůstali 1 zápas od medaile. Z aktuálních hráčů v Praze startoval Kuba Hejduk a Kryštof Dohnálek za mladšáky a za elévy pak Tom Satrapa a Robert Marek.

7. 12. liga elévů

Vzhledem ke kvalitě soupeřů byli tentokrát hráči rozděleni do týmů až na místě tak, aby byl turnaj pro všechny přínosný. Tým Komína se postupně utkal s bratrským týmem Gulls, Troopers, Gepardy a Hattrickem. První utkání poskytlo vyrovnanou a florbalově kvalitní podívanou, rozdílovým faktorem byla efektivita zakončení, která byla výrazně vyšší na straně Gulls Black. Nakonec se jednalo o nejtěžší zápas celého turnaje. V dalších utkáních se efektivita zakončení zlepšila a dovedla vždy malé Gullivery k vítězství.

Díky kvalitnímu pojetí ofenzivní činnosti jsme se mohli v průběhu turnaje soustředit především na defenzivní činnosti jednotlivců. Kladli jsme důraz především na poziční hru holí, chytré vstupování do soubojů a rozebírání hráčů. Hráčům se tato činnost dařila. Při ofenzivních činnostech jsme se soustředili spíše na detaily.

V druhém týmu se snažil Ondra Štěpánek, Adam Huták z přípravky si dal několik gólů. Kuba Opletal by se měl snažit hrát aktivně i směrem dozadu. Rozhodně má na víc. Tedy hru tvořit a táhnout tým. Místo toho často jen čeká v předu. Je důležité se učit hrát s míčkem a celoplošně.

 

1. 12. sokolská liga

opět se nám podařilo složit 6 týmů. Je vidět, že hráči zápas od zápasu dělají pokroky, což je dobře.Asi nejvíc to bylo vidět u Sáry Jínové, Julie Vrbové, bratrů Šiškových, Lančiho. Na zadním hřišti to bylo hodně zajímavé, protože dva týmy měly dvě výhry a dva týmy 1 výhru. Dobré bylo i to, že se na děti přišel podívat i trénovat nejlepší klubový střelec Vašek Černoch.

30. 11. liga přípravek
Ve Slavkově nás čekaly týmy, se kterými jsme ještě nehráli ( Bulldogs orange, Letovice a Moravany bílá). V sestavě se objevili dva nováčci Schneeweiss a Matuška.  Po ospalém startu se Židenicemi Red se  tým rozjel a bez potíží prošel turnajem. Soupeři nás moc neprověřili a předváděli jsme hru na jednu branku. Za zmínku tedy stojí celkem slušná kombinační hra, udržená nula Marka Schneeweisse s Buldoky a velmi pěkné nahrávky Marka Matušky. Ostatní odvedli svůj standard. Míša Novák pěkně kličkoval, ale měl by se víc tlačit dopředu. Tom Chmela musí přidat na důrazu. Bez něj to proti silnějším týmům nepůjde.
 

Liga elévů 23.11.

Dnes elévové absolvovali lehčí turnaj. Hned první zápas byl asi nejpohlednější. S Gullivers O jsme remizovali, kdy soupeř srovnal 2 vteřiny před koncem. Další zápas proti Boskovicím nám nevyšel. Soupeř točil jen zkušené hráče. Přes střeleckou převahu jsme nebyli schopni vstřelit branku. Soupeř odskočil na 5:0, kdy na střely to bylo po první půlce tak 12:7 pro nás. Po zefektivnění hry ve druhé polovině jsme stáhli na 3:6. Ve zbývajících dvou zápasech jsem si poradili s Letovicemi i Kunštátem. Dobře zachytal Tom Satrapa. Zlepšení zaznamenal Vojta Václavík a Ondra Štěpánek, kteří byli schopni rozdat pěkné nahrávky. Velmi pěkně se prezentovala první lajna Mišun, Opletal, Duchoň. Ale kazili si to předržováním míčků. Když kluci zvládnou i jiné herní řešení, tedy rychlé předání míčku spoluhráči případně ustoupení vzad, tak to nebude vůbec špatné. Dneska místy připomínali „hluché u vrat“. Dobré je, že každý hráč vstřelil branku.

16. 11.

Liga - Přípravky dnes hrály 4 zápasy, první tři hry byly odehrány s nulou a skóre asi 20:0. Z čehož dva zápasy s Hornets a Buldoky lze považovat za těžké. Hráli jsme agresivní florbal plný napadání, nahrávek i individuálních akcí. Poslední zápas proti Moravanům trochu nevyšel, kdy soupeř opět moc chtěl vyhrát, čemuž přizpůsobil taktiku. My touto cestou jít na lize nechceme. Vyrovnaný zápas rozhodly naše spálené tutovky a špatně vyřešené obsazování trestných úderů soupeře. Možná nám taky chybělo trochu sil, kdy jsme vždy odpočívali jen 20 minut mezi zápasy. Tomáš Chmela musí zrychlit rozhodování na hřišti a reakční rychlost, jinak dobrý vstup na první turnaj v sezóně. Leo musí hrát sám za sebe, nečekat, co mu ze střídačky poradíme.

Turnaj školky a minipřípravky

- opět se sešlo 34 dětí, což vydalo na 4 týmy. Opět nechybělo nadšení, branky a emoce. Obzvláště poslední zápas větších "menších" dětí ukázal, že by se na lize neztratily. Proto si na ligu přípravek vysloužil pozvánku Schneeweiss, Matuška  a na sokolskou ligu z ročníku 2014 Mělníček a Tauš.

Liga elévů 9. 11.

Na turnaj jsme byli tentokrát posílení o pár hráčů z Kounicove a to se podepsalo i na hře, kterou jsme předváděli. Hra byla velmi slušná a bylo zde k vidění i mnoho pěkných akcí, což vedlo ke třem jednoznačným výhrám a jedné těsné prohře, kterou zapříčinilo podcenění soupeře a nedůraz v zápase. Ale taky si musíme přiznat, že kvalita soupeřů nebyla zase tak velká. Na trénincích musíme zlepšit rozebírání hráčů a důraz, hlavně na brankovišti. Směrem dopředu pořád pracujem na hře 1 na 1.

Víkend 2. – 3. 11. se zapíše do dějin. V sobotu vyhráli muži Komína všechny 4 zápasy. V neděli dopoledne byla liga přípravek a Komíny byl o třídu lepší než konkurence (Buldoci, Hornets, Hattrick a Znojmo). Oproti minulému turnaji tým zdobila veliká chuť do hry a hlad po míčku. Nebylo to kostrbaté jek minulá premiéra. Hráči si vyzkoušeli jak kombinační hru, tak sólíčka, kde jsme museli děti krotit, že do tří soupeřů to opravdu není dobrý nápad. Ale zase proč jim srážet sebevědomí? Někdy nás brzdilo špatné postavení a převzetí přihrávky, tedy hráč by se měl umět postavit k přihrávce čelem a do forhendu.
Odpoledne se pak v Komíně sešlo dalších 36 dětí, které s velkým nadšením odehrálo svůj turnájek. S ohledem na to, že 80% dětí bylo začátečníků, tak to bylo celkem koukatelné a odpovídalo tomu, na co se na tréninku zaměřujeme. Tedy hodně běhání, dobrý pohyb a sem tam i florbalová myšlenka.


 

20. 10. liga elévů

Na turnaji jsme tentokrát místo florbalových záležitostí řešili chování, přístup a nesoustředěnost. Je škoda, že jsme kvůli tomu promrhali celý turnaj, na kterém mohou děti udělat největší pokroky. Florbalový projev se během zápasů nezlepšoval a výhry tak nepřipadaly v úvahu. Pochvalu zaslouží pouze jednotlivci: Marek, Satrapa, Mišun, Duchoň, částečnou i Opletal. Bez zlepšeného přístupu jak na trénincích, tak na zápasech to samo nepůjde.

12. 10. Liga přípravek

První ligový turnaj proti rozehranějším soupeřům, kteří již ligu hráli před 3 týdny.  Ač jsem 3 zápasy ze 4 vyhráli a 1 těsně prohráli, tak po herní stránce nic moc.  Byla vidět snaha, ale herní řešení 1 na 1 nebo pěkná přihrávka, která by nebyla skákající ránou se moc neukazovalo. Chválím hráče, že chodili do soubojů, ale pak se obvykle nekonalo žádné další řešení. Tedy buď pěkně vystřelit (před tím se podívat kam), nebo rychlá přihrání na spoluhráče. Dobře turnaj odehrál Adam Huták, který přidal i hodně běhání. Kličku zlepšil Kuba Urbánek a 1 zápase hodně dobře odchytal Adam Čupr. I tak bych řekl, že na tréninku to umíme o 40% lépe. Takže věřím, že po setřepání nervozity přijde i více florbalových řešení a chválení.

5. 10. 2019 liga elévů

Ve srovnání s předchozím turnajem jsme se utkali se soupeři vyspělejšími jak fyzicky, tak florbalově. První utkání proti Židenicím se odvíjelo od nekvalitní rozcvičky zapříčiněné řadou pozdních příchodů. Opravdu špatěn se trénuje, když nemáte jistotu, jak vlastně sestavíme trojice, máme povinnosti se soupiskou a chceme se rozcvičit. To je navíc umocněno tím, že se věci vysvětlují dětem. Nejde jim říkat: "Ve druhé lajně bude x, y, z a nebo to možná taky bude úplně jinak, protož o hráči "z" nikdo nic neví". Druhý zápas s Hornets byl z naší strany výrazně lepší. V následujících dvou utkáních jsme proti silnějším soupeřům předvedli slušný výkon, který ale k výhrám nad zkušenějšímu soupeři nevedl. Hře tentokrát chyběla individuální kvalita, na které musíme pracovat. V bráně zachytali pěkně jak Kuba Opletal, tak Tomáš Satrapa. Dále by bylo dobré se zamyslet i na zodpovědnosti ke kolektivu a týmu. Chápeme, že hráč může onemocnět, ale ...

 

22. 9.2019 sokolská liga - možnost měly hrát všechny děti

- týmy Komína a Bystrce postavily na minižáky  4 týmy. Předvedení hra se líbila. Někdo na tom byl lépe, někdo absolvoval svůj první turnaj. Ale opět, byla vidět práce s florbalkou. Chuť běhat a hrát, takže je na čem stavět. Mocc pěkně zahrál Vojta Václavík a Míša Novák. Pokrok byl vidět i na Šiškovi, Srncovi, Schneeweissovi a Matuškovi. Ale liga ČFBU je výrzaně těžší soutěž, takže uvidíme, kam se kluci posunou do 5. 10. kdy bude první turnaj. Na druhém hřišti hráli zkušenější hráči, kteří vybjovali v oranžových dresech druhé místo.

- v kadetech si některí kluci prvně mohli vyzkoušet pětkový florbal. Někteří pak florbal vůebc poprvé. Bylo vidět, jak se někteří odchovanci v mladších žácích posunuli herně i lidsky. U aktuálních hráčů z kategorie elevů jsme pak většinu dětí o tomto víkendu viděli i v zápasovém zatížení. Jisté je, že někteří musí v tréninku více zabrat a energii věnovat spíš k provádění cvičení, než tomu, jak cviky ošidit.

21. 9. liga elévů 

Elévové se představili na prvním ligovém turnaji v začínajicí sezóně. Hráči měli za úkol prokázat individuální kvality a snahu o ofenzivní dynamický florbal. S těmito požadavky se v průběhu všech čtyř zápasů dokázali sžít a podle toho vypadal i herní projev, který je příslibem do budoucích tréninků a zápasů. Naším cílem zůstává zlepšovat individuální kvality hráčů a pracovat na jejich vnímání a chápání hráčských rolí. Rádi i pochválíme. A určitě vidíme velké herní zlepšení u Otty, Vincenta a Dana Ptáčka.

15. 9. přípravný klubový miniturnaj - florbal měli možnost si vyzkoušet všichni, i úplní začátečníci. Škoda, že přišlo jen cca 28 dětí, takže jsem složili  4 týmy. 2x pokorčilí, 2x začátečníci. Výsledek byl po herní stránce příjemný. Padaly branky, nebyla to odpalovaná, k vidění byly i nahrávky v té nejmenší kaegorii. Vše podpořeno snahou něco s míčkem udělat než ho odehraji.

 

7. 9. 2019 Trooperscup, kde elévové a přípravky odehrali každý svůj turnaj. Což bylo cca 10 zápasů na tým. Šlo o rozjezd pře sezónou. Ani jednou jsem nebyli v nejsilnější sestavě a oba týmy byly 5. Přípravka měla skvělý rozjezd, pak bohuže dojela na menší počet dětí, kdy došly síly, takže v bojích o umstění jsme setoupili na 5. místo. Pozitivem je, že nás nikod výrazně nepřehrával. U elévů byl naopak rozjdez velmi pomalý, tým se však sehrával a rozehrával, takže v boji o umístění oplatil soupeřům porážky a naopak na 5. místo poskočil. Děkuji paní Pilné a panu Urbánkovi, že pomohli s koučováním.

Zhodnocení sezóny 2018/2019 jako celek:

v rámci bilancování sezóny roku 2018/2019 několik čísel: děti v Sokole Komín v kategorii přípravka, elév a školka obsadily 41 florbalových turnajů. Každý hráč  přípravky či elévů byl nominován na minimálně 10 akcí. 70% dětí jich obsadilo i více. Bylo každého věcí, jak nabídky využíval. Rekordmani jich mají kolem 23 trunajů a závodů. Školka měla turnaje 4. Některé děti však jako bonus dostaly pozvánky na akce přípravky a minipříravky, kde obstály se ctí. Kromě florbalu jsme přidali 4 x atletické závody a plavání + možnost jet společně na hory a vodu. Kladně hodnotíme i zapojení některých rodičů do pomoci při trénování, případně s koučováním. Ještě jednou jim děkuji.  Jako každý rok někteří hráči prokazovali zlepšení pozvolné, někdo se zlepšoval skokově a někteří zůstali za očekáváním. Což je přirozený sportovní vývoj. Logicky největší pokrok dělaly děti, které krom dvou florbalových tréninků navštěvovaly i trénink kondiční. Elévové měli v soutěži pomalejší rozjezd, ale v druhé půlce ligy již začali připisovat vítězství. Přípravka hrála na každém turnaji cca v poměru 2 výhry/2 prohry již od začátku sezóny, v závěru pak přišel nejhezčí turnaj, který přinesl výhry ve všech 4 zápasech. Sezóna pak gradoval účastí na mezinárodních trunajích v Brně, Ostravě a Brně, kde se do klubového výběru v elévech a přípravce probojovalo z Komína asi 20 dětí.

 

Liga přípravek 28. 4. 2019:

poslední ligové kolo tohoto ročníku jsem jeli na Lesnou. Turnaj se nám povedl. Dokázali jsme porazit všechny 4 soupeře a zaslouženě vyhráli celý turnaj. Velmi překvapivé ale zasloužené a odbojované bylo vítězství nad druhým týmem Gulls. Tým šlapal, hráči se celkem doplňovali a konečně byl k vidění vyvážený poměr individuálních akcí i pokusů o kombinaci. Samozřejmě byly situace, které se daly vyřešit jinak a lépe, ale to k dětskému florbalu patří. Zlepšení bylo vidět i v rozehrávce standardních situací, kdy už jsem si nepřekáželi, ale míček se podařilo nějak posunout a ohrozit bránu soupeře. V bráně tým podržel Tom Satrapa. Pochvalu zaslouží i Kuba Opletal, který se začal důsledněji vracet a ve hře dopředu přidal více florbalových řešení. Jistotou v rozehrávce i v nasezní byla Karolína. Opět bych vyzdvihnul, že oba guliverské týmy se sešly v plném počtu oproti soupeřům.

 

Liga přípravek 13. 4.:
Trénink se posledních 14 dnů nesl v duchu hry 1 na 1. Aktuálně se dá říct,  že hra odpovídala tréninku.
Dva soupeři nás dokázali přetlačit nebo spíše 1 vychytat. Dvakrát jsme se radovali z výhry.  Prostřídali jsme celkem 12 dětí, takže je možné, že než se hráči přepli v hlavách do plného herního nasazení, tak na tom soupeři byli lépe. Cenné bylo otočení zápasu proti Židenicícím, kde jsme to dali z 0:4 na 8:4 pro Komín. To se často nevidí. Taky se některým dětem tentokrát nedařilo tak, jak jsme zvyklí. Nebylo to odchozené, jen se prostě nedařilo. I to je cenná stránka sportu a životní zkušenost.


Turnaj školky a minipřípravky 13. 4.:
Komín postavil 3 týmy, dva pro větší děti, tedy až 7 leté a tým Trpaslíků, kteří měřili síly se soupeřem z Židenic. Týmy se nám podařilo dobře namíchat, takže hra byla vyrovnaná a děti si to užívaly na obou stranách. Opět jsme se trochu posunuli v chápání pravidel. Dobré bylo, že všichni do toho šli s plným nasazením a velkým elánem. Zároveň se potvrdilo, že kdo chodí na trunaje pravidelněji, tak dělá větší pokroky. Turnaj vydá za 5 tréninků.
 

Turnaj školky a minipřípravky 30.3. 2019:

do dvou týmů se nám sešlo 18 dětí, čímž jsem výrazně převyšovali soupeře. Limitoval nás menší počet starších dětí, které by dokázaly rozhodnout zápas. Což samozřejmě není klíčové. Mám radost, že maláči v týmu Gullivers 2 celkem bez chyb zvládali střídat a dobře běhat. Zápasy si užívali a měli radost ze hry a pohybu. To je asi základní předpoklad k další práci. V této kategorii je každý rok vidět v řešení situací i pohybu na hřišti.

Tým Gullivers 2 - uhrál tuším dvě výhry, dvě prohry. Zde už nastoupili hráči, kteří by něco měli ukázat. Sem tam byla vidět snaha o přihrávku i kličku. Rozhodně si tyto děti vyzkoušely tíhu zodpovědnosti hrát sami za sebe, takže zažili, že pokud sami mají něco tvořit, tak je třeba přidat na důrazu a rychlosti, protže zde jim nejistili záda zkušenější a starší spoluhráči, jak tomu je na lize.

Liga přípravek 30.3. 2019

upachtěný turnaj, kdy jsme nechali doma florbalovu krásu a myšlení. Buď jsem si nahrávali z kouta do kouta, často velmi zbytečně v okamžiku, kdy měla přijít střela. Do toho přicházeli pasáže, kdy naopak každý hráč chtěl rozhodnout zápas sám. Začal to už zápas s Židenicemi, které snad celý turnaj vyhrály. Remíza 4:4, kdy na střely to bylo tak 20:6 pro Komín. Troopers nás moc neprověřili, akorát některé děti začaly mít nos nahoru.  Prostě dvě výhry, 1 remíza, ale radost za předvedený výkon se nedostavila. Tým bych pochválil za pozornost a soustředění. Příště snad budeme florbalovější.

Přátelské turnaje přípravky a elévů 17. 3.

Přípravka

Turnaj se nám povedl. Tři výhry a jedna prohra. V prvním zápase nám chyběl Leo Krause,a proto jsme si půjčili brankáře z jiného týmu abychom mohli hrát na tři lajny. Pro trenéry je strašně nepříjemné a složité něco dětem vysvětlovat a díky opozdilcům to pak měnit. Je to matoucí hlavně pro spoluháče. Výhra 3-1 nad silnějším soupeřem Hattrick 1 byla hezkým vstupem do turnaje. Střelecky se třemi góly uvedla první lajna. Druhý zápas proti týmu Hattrick 2 byl ještě lepší. V bráně nás podržel Leo. V útoku se do několika slibných akcí dostala Sára, ale jako by se bála vystřelit, i když se krásně uvolní a je sama před brankářem. Třetí zápas jsme prohráli po bojovném výkonu 6-1. Protivníka jsme přestříleli , ale soupeřův brankář byl prostě nad naše síly. Jediný gól dal Teo. Dobře zahrál Janýsek,  který jako jediný i přes svůj věk důsledně obsazoval protihráče. V posledním zápase jsme opět excelovali a vyhráli 5-0. Leo byl v bráně opět bezchybný. Gól dal i Filip Šiška, který si ale musí uvědomit že florbalka musí být na zemi a ne metr nad hlavou. Nejlepším hráčem celého turnaje byl Dominik Jurečka, který naběhal stovky metrů a byl hodně vidět v obraně i v útoku a jeho bojovnost byla příkladem i pro ostatní. Výborně zahrál v útoku i v obra
Zpět na hlavní stránku

POŘÁDANÉ AKCE

NÁBOR DĚTÍ A MLÁDEŽE

Oddíly florbalu (4 - 11 let), Sporťáček (4 - 6 let), všestrannost žáci od 8 let

více

Rozvrh sokolovny - prázdniny 2022

Pro zjištění volného prostoru v sokolovně si rozklikněte rozvrh (zde) a rezervování tělocvičny (odkaz vpravo nahoře).

více

PODĚKOVÁNÍSportujeme s podporou statutárního města Brna.

Magistrát města Brna podpořil T.J. Sokol Brno-Komín
Děkujeme MMB za podporu v roce 2021 částkami -130 000 Kč na provoz, 132 000 Kč na činnost mládeže a dospělých a 32 000 Kč na projekt Bezpečně a správně i na vodě.Poděkování patří i městu Brno.

Děkujeme JMK za finanční dotaci 75 000 Kč na organizaci a činnost T.J.Děkujeme MČ Brno-Komín za příspěvek 30 000 Kč na provoz a činnost.Děkujeme MČ Brno-Bystrc za příspěvek 15 000 Kč na podporu činnosti malých bystrckých florbalistů.Děkujeme MŠMT a NSA za podporu činnosti dětí a mládeže a provozu T.J. Sokol Brno-Komín.Děkujeme ČOS za příspěvek na činnost a provoz komínské sokolské jednoty.