Závěr florbalové sezóny

Detail článku: Závěr florbalové sezóny

Závěr sezóny:

v rámci bilancování sezóny roku 2018/2019 několik čísel: děti v Sokole Komín v kategorii přípravka, elév a školka obsadili 41 florbalových turnajů. Každý hráč  přípravky či elévů byl nominován na minimálně 10 akcí. 70% dětí jich obsadilo i více. Bylo každého věcí, jak nabídky využíval. Rekordmani jich mají kolem 23 trunajů a závodů. Školka měla turnaje 4. Některé děti však jako bonus dostaly pozvánky na akce přípravky a minipříravky, kde obstály se ctí. Kromě florbalu jsme přidali 4 x atletické závody a plavání + možnost jet společně na hory a vodu. Kladně hodnotíme i zapojení některých rodičů do pomoci při trénování, případně s koučováním. Ještě jednou bych jim děkuji. Pokud se bude chtít někdo další zapojit. Kontaktujte Roberta Válka. Jako každý rok někteří hráči prokazovali zlepšení pozvolné, někdo se zlepšoval skokově a někteří zůstali za očekáváním. Což je přirozený sportovní vývoj. Logicky největší pokrok dělaly děti, které krom dvou florbalových tréninků navštěvovaly i trénink kondiční.                                                                                                                                                                                                Elévové měli v soutěži pomalejší rozjezd, ale v druhé půlce ligy již začali připisovat vítězství. Přípravka hrála na každém turnaji cca v poměru 2 výhry/2 prohry již od začátku sezóny, v závěru pak přišel nejhezčí turnaj, který přinesl výhry ve všech 4 zápasech.

Foto přípravky z vítězného turnaje:

Hodnocení některých turnajů najdete zde. Červen bude ve znamení velkých letních turnajů - Ostrava, 2x Brno, kde poměříme síly s týmy z celé ČR i zahraničí. Proto poslední tréninkový den bude 19. 6. 2019.

O prázninách nás čekají dva turnusy příměstskcýh táborů + soustředění v Rožnově.

Do další sezóny nás čeká toto:

rozvrh v Komíně a Bystrci se výrazně nezmění. Jediná zvažovaná úprava se týká středeční bystrcké školky, která bude nyní upravena tak, že zde budou děti od 5 let do 2. třídy ZŠ. Tréninky v Komíně pak budeme doporučovat šikovnějším absolventům školky.

Zůstane zachovaný trend, že hráče si v září rozřadíme dle výkonnosti, někomu doporučíme přesun během roku.

Pořád bude kladen na všech trénincích důraz na to, že tréninky budou formou her. 30% náplně všeobecná sportovní a pohybová průprava, 40% florbalové dovednosti a 30% hra.

Hráči ročníku 2008 a starší se přesunou do kategorie mladší žák, kteří trénují na Kounicově, případně jinde v centru Brna viz. web http://www.gulls.cz/treninky/  V září jsou mladší žáci rozděleni do tréninkových jednotek podle výkonnosti, v úvahu pro ně připadá i trénink v pondělí v Bystrci. Hráči spadající do kategorie mladší žák budou o osloveni trenéry mladších žáků mailem.

Předběžný nástin tréninků od září 2019 do června 2020

KOMÍN sokolovna Svratecka:

přípravka 2011 a mladší

- úterý  14:15 -15:30

- čtvrtek  14:15 - 15:30

- pátek 18:00 - 19:00- = kondiční trénink

elévové 2010,2009

- úterý  15:30 - 17:00

- čtvrtek  15:30 - 17:00

- pátek kondičky- od 18:00 do 19:00

florbalová školka:

- čtvrtek 13:15 - 14:15

BYSTRC :

florbalová školka a minipřípravka  středa U Sokolovny 3od 15:30 do 16:45. (Děti 2014 - 2011 hráče 2015 je nutno vidět)

pátek ZŠ LAštůvkova 14:30 - 15:30- hobby kategorie 1. - 4. třída na ZŠ Laštůvkova (zde se začne až v říjnu)

Samozřejmě vše může doznat korekcí s ohledem na možnosti trenérů a obsazenosti hal, je třeba sledovat webové stránky.