Florbalové pokyny

Detail článku: Florbalové pokyny

Florbalové pokyny

Zde byste se měli dovědět jak fungujeme a kdo jsme.

V případě zájmu o trénink nás neváhejte kontaktovat po celý rok tel.: 608 700 442  nebo rob.valek@gmail.com

V Sokole Komín působí oddíly florbalu od dob, kdy se florbal začal v ČR hrát.

1/ U nás hrají opravdu všechny děti a dle věku se dělí do kategorií.
- předškoláci
- přípravka do 9 let
- elévové do 11 let
- mladší žák do 13 let
- starší žák 15 let atd.

V každé kategorii hraje několik týmů a děti dostávají příležitost s těmi, co mají podobnou výkonnost, případně nastupují i o kategorii výše, když dosáhnou určitých  dovedností. Ihned tedy do turnajů zapojujeme i začátečníky.

2/ Tréninky
jsou minimálně 2 x týdně a nebráníme se tomu, aby hráč chodil i na trénink 3x. Nejsme kroužek, ale sportovní oddíl, takže děti, co u nás trénují mají i povinnost za klub hrát turnaje a aspoň 2x týdně trénovat. Třetí trénink je tzv. kondiční a je zaměřený nejen na fyzickou kondici, ale i na správné držení těla atp. Výjimku mají hráči, kteříprokazatelně dělají dva sporty souběžně.

3/ Soutěže
všechny naše týmy hrají ligu České florbalové unie, což obnáší cca 12 jednodenních turnajů v sezóně (říjen - duben) převážně v Brně a blízkém okolí, kde hráč odehraje několik zápasů za den. Termíny turnajů jsou známy předem. Turnaje jsou příležitost, kdy se děti mohou poměřit se svými vrstevníky a zároveň prezentovat, co umí. Tím se prakticky stávají vaším závazkem vůči klubu a nekažte dětem radost tím, že místo turnaje budete pořádat rodinné oslavy a výlety.

4/ Výbava:
florbalka , míček – každý hráč vlastní, aby mohl trénovat i doma. Brýle – vřele doporučuji, děti hrají na vlastní nebezpečí, míček létá vysoko, při rozehrávce se hráči staví do zdi. Prakticky jediné, co na těle míček může poškodit je oko.

Ptejte se trenérů, rádi vám poradí.
VŠE SI PODEPIŠTE JMÉNEM, FLORBALKU, MÍČEK, LÁHEV. Nelze vyřešit dětské hádky o nepodepsaný úplně stejný míček. Veškeré vybavení lze při začátcích zapůjčit.

5/ Oblečení: trenky, tričko a sportovní obuv, tzv. sálovky, vyhněte se plátěným botám, u malých dětí jděte raději do suchého zipu. Odpadne šňěrování.  Boty nesmí černit podlahu. Případně kupte florbalové speciály, ale tam je cena už jinde.

DRESY: ze začátku je půjčujeme, každý si může koupit klubový dres se svým jménem a číslem, většina hráčů tak obvykle činí, když zjistí, že florbal je pro něj to pravé a nechce být závislý na půjčování, které klub umožňuje.

6/ Pití: na tréninku
dodržujeme pitný režim, nejlepší je čistá vodu.  Perlivá voda je pro sportovce nevhodná. Věnujte pozornost láhvi. Stačí půllitrové petky s pítkem ze kterého voda nevyteče. Standardně se tak prodávají některé minerálky 0,5 či 0,75l. Garantuji vám, že drahý bidon (obvykle cykloláhve) dítě ztratí, nechá tam vodu plesnivět, vytopí tím aktovku atd. Cyklobydony položené na bok tečou, a do tělocvičen je nechceme, stejně jako láhve, které se musí šroubovat, protože je jisté, že je děti nezavřou.

7/ Pravidla tréninku:
hráč chodí na trénink přiměřeně vybaven, cca 10 minut předem, aby v době začátku tréninku mohl nastoupit převlečený na rozcvičku. Hráč se chová slušně, není vulgární a agresivní. Naopak co chceme je, že pokud dítě něčemu nerozumí, tak ať se klidně přihlásí a není problém, cvik zopakovat. Po tréninku děti odchází do šatny a jdou domů sami nebo s doprovodem. Trenér nemůže řešit, kdo s kým přišel a kdo koho odvádí. POkud máte skluz, lze poslat sms, ale není zaručeno, kdy si to trenér přečte. Třeba trénuje durhou skupinu...

8/ Příspěvky
Příspěvky pokryjí 2 - 3 tréninky týdně + turnaje ligy a přátelské turnaje. Na top turnaje se pak vybírá zvlášť a pohybuje se od 800Kč do několika tisíc. Jde však ale již o několikadenní akce s noclehem, jídlem a startovným. Je třeba říci, že školné je nevratné, protože již před sezónou platíme nájmy hal, včetně startovného a kauací do soutěže. Pokud se nám hráč během roku odhlásí, onemocní,  tak pronajímatelé hal na to ohled neberou.
U nováčků ale platí pravidlo, že než se k nám přihlásí, tak každému umožňujeme bezplatnou návštěvu 3 tréninků, po kterých se hráč rozhodne, zda ANO či NE. O školném informuje individuálně, protože se každý rok mění.

9/ Fandění - byť by to sem patřit nemuselo, tak chceme, abyste věděli, že ctíme pravidlo, že florbal je zábava a ne válka. Proto při fandění zkuste odložit emoce, trenéři obvykle vědí, co je pro rozvoj hráče nejlepší, takže hlavně povzbuzujte ty naše, soupeřů a rozhodčí ignorujte.  Děti by samy měly přijít na to, co mají na hřišti udělat správně a někdy jim k tomu pomůže i to, že na o přijdou tak, že to napřed situaci vyřeší špatně.

Závěrem - kromě florbalu nabízíme i doprovodné akce během roku:
florbalový den pro rodiče a děti, florbalové příměstské tábory během všech prázdnin a na hlavní prázdniny  je v plánu i týdenní soustředění pro vybrané kategorie.

Pro ty, co jim tato pravidla vyhovují a chtějí s námi hrát platí. Přijďte na jakýkoliv trénink, nejlépe po předchozí domluvě. Na  vyzkoušení dostanete 3 tréninky zdarma, pak se teprve rozhodnete. Pak vyplníte si přihlášku, přinesete potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte, zaplatíte školné.

NÁBOR DĚTÍ A MLÁDEŽE

Oddíly florbalu (4 - 11 let), Sporťáček (4 - 6 let), všestrannost žáci od 8 let

Děkujeme MMB za podporu v roce 2022 částkami - 350 000 Kč na provoz, 171 000 Kč na činnost mládeže a dospělých a 24 000 Kč na projekt Bezpečně a správně i na vodě.

Děkujeme JMK za finanční dotaci 80 000 Kč na organizaci a činnost T.J.

Děkujeme MČ Brno-Komín za příspěvek 30 000 Kč na provoz a činnost.

Děkujeme MČ Brno-Bystrc za příspěvek 15 000 Kč na podporu činnosti malých bystrckých florbalistů.

Děkujeme NSA za podporu činnosti dětí a mládeže a provozu T.J. Sokol Brno-Komín.

Děkujeme ČOS za příspěvek na činnost a provoz komínské sokolské jednoty.