Hodnocení turnajů ve florbale:Detail článku: Hodnocení turnajů ve florbale:


zde budou chonologicky hodnoceny turnaje.

Liga přípravek 15. 12.
V prvním zápase remíza s Hornets.  Soupeř prohrával 2:5, pak korigoval sestavu a přes svého nejlepšího hráče, kterého jsme neuhlídali, zápas končil 5:5. Druhý zápas proti Moravanům, na které jsem rozhodně měli, jsme prohráli 3:5. Hráli jsem bez chuti a výbušnosti.  Třetí zápas proti starším dívkám ze Židenic jsme poctivě odbojovali, a jako jediní ze skupiny si neodnesli debakl. Prohra 1:6 je prostě dobrá. Na závěr nás čekalo Znojmo, které jsme porazili 6:2. Co je třeba zlepšit, je posílání míčků rychleji na spoluhráče, a to se vztyčenou hlavou.  Naopak přijímající hráč, by se zase měl umět postavit tak, aby míček rychle zpracoval a nehonil ho po mantinelu. Pochvalu zaslouží Teo, který na hřišti dělal většinu věcí správně. I když díky věku samozřejmě nebyl rozdílový hráč. Konečně začal dávat branky Kuba Urbánek.

Sokolská liga 9. 12.

kadeti se výkonostně trápili a kluci svoji hrou rozhodně neoslnili. mají rozhdoně na víc. Jediný kdo překvapil, tak byl oproti soupeřům až o 5 let mladší Adam Marek, který se kupodivu neztratil a dokázal se prosazovat jak herně, tak střelecky.

V ninižácích jsem brali 1. a 2. místo. Velké zlepšení je vidět u Sáry a Karolíny. Nejvíce pak zářila lajna Huták, Urbánek, Satrapa. Kluci se dokázali prosazovat jak individuálně, ale i kombinačně.
 

17. 11. 2018

Turnaj školky a minipřípravky - začaly řádit rýmečky, ale i tak se sešlo  25 dětí. Vytvořili jsme 4 týmy a pardáně si zahráli. Korm začátečnického nadšení se prá dětí už prezentovalo pěknou nahrávkou, snahou o kombinaci. K vydění bylo i dost branek a skvělé fandění diváků. Turnaj se konal pod záštitou starostky Komína paní Blatné.

Trunaj přípravek:

ze 4 zápasů 3 výhry, 1 prohra. První zápas upachěné vítězství 6:5 nad Moravany, pak prohra se Znojmem, kde se někteří moc nesnažili. soustředění na hru taky chybělo. Pak přišly dvě zasloužené výhry nad Židenicemi a Letovicemi, kdy už si kluci nahrávali a dávali míček rychleji z florbalky. I tak na tom musíme ještě zapracovat. V chůzi se hráč přetlačit nedá a tlačit se přes dva hráče taky není obvykle úspěšné. Překvapil Vojta Václavík, který naskočil z pozcie náhradníka a patřil pak k nejlepším, jak v bráně tak v obraně.

Liga přípravek

Liga přípravek 3. 11. 2018
Opět jsme se nesešli v nejsilnější sestavě. Prakticky všechny 4 zápasy nás trápila produktivita. Proti Židenicím rozhodl zápas naše pomalé rozkoukávání. Židenice hráli jen v 5 lidech, kdy 3 hráči měli poměrně vysokou kvalitu, která rozhodla. Dobré bylo, že další 3 zápasy jsme zlepšili jak pohyb, tak rozehru a bylo to znát. Soupeře jsme přehrávali, přestříleli, ale trápila nás žalostná koncovka. Během dalších zápasů jsme  překonali nervozitu a troufli si tvořit hru, být na míčku a neustupovat v soubojích. Samozřejmě ne vždy přišlo optimální řešení, ale hráči vnímali co se jim říká a na hřišti to zkoušeli dělat. Čím více odehraných duelů, tím lépe. Zbývá hodně práce, ale samozřejmě se chceme i bavit hrou. Asi nejpohledněji hrála druhá lajna: Urbánek, Huták, Marek. Zlepšení bylo vidět u Kuby Opletala a Jirky Gazdy. Někteří půjdou za odměnu na ligu elévů 11. 11. 2018.
 

Sokolské ligy 7. a 14. 10.
V kategorii kadetů si kluci osahali systém 5+1 a bereme to jako rozehrání před ostrými zápasy. Někteří hráč  měli  šanci se ukázat a protlačit se do ligové sestavy. Hráči by měli na této úrovni dokázat soupeře přehrávat šikovností i výbušností. Což se nestalo. První turnaj vyhrál výběr elévů, tedy hráči ročníku 2008, která hráli proti soupeřům, kteří byli až o dva roky starší. I toto má nějakou vypovídající hodnotu.
V kategorii minižáci: děti 2009 a mladší. V těchto turnajích mohl nastoupit každý, kdo si chtěl zahrát. Je škoda, že hodně hráčů tuto šanci nevyužilo a dali přednost jiným aktivitám. Ti co přišli, si pak zahráli hodně, protože v některých týmech se hrálo jen na dvě lajny. Ukázalo se, že největší problém je soustředění hráčů., které se hodně projevovalo v tom, že ač děti odpočívají na střídačce jen ob střídání a pak jdou na hřiště, tak absolutně neví, zda jdou na hřiště po vstřelené brance nebo zda třeba rozehrávají z rohu.  Takže až se zvládne toto, pak můžeme pokročit k tomu, jak a kde hráč běží, kam přihraje atp.

Na ligu přípravek jsem 29. 9. 2018 nastoupili jen s dvěma hráči ročníku 2010, takže jsme logicky tahali za kratší stranu provazu. První zápas byl na rozkoukání proti druhým Guliverům. Soupeř nás převýšil fyzicky i technicky. Další dva zápasy už měly od našich dětí  lepší nasazení a hra byla pohledná. Soupeři však potvrdili papírové předpoklady. Poslední zápas proti Buldokům byl pro nás šancí, jak urvat vítězství. Nicméně, v prvním poločase jsme soupeři několikrát namazali na brejk, zbrkle stříleli odkudkoliv a nebyla ani stopa po tom, že bychom snad znali slovo přihrávka. Takže 0:3. V druhém poločase nám to začalo trochu fungovat, takže jsme vyrovnali a v poslední vteřině urvali výhru 4:3.
Velmi pěkně turnaj odehrál Tom Duchoň, který běhá, umí přejít přes hráče v souboji 1 na 1. Druhý hráč turnaje byla Ema. V letošním roce se velmi zlepšila jak na pozici brankáře + začala hrát důrazněji v poli, za což byla odměněna gólem.  Adam Huták zaostal za očekáváním.  Pokud měl míček, tak obvykle jen střílel. Jako kdyby měl zakázáno s míčkem běhat. Kuba Opletal má výborně našlápnuto být velkou posilou, ale určitě musíme zapracovat na pohybu a florbalovém řešení situací. První trunajové ostruhy získali Honza Kraus, Sára Jínová a Samule Valigura.
 

Troupers Cup přípravka, elévové 8. 9. 2018

Přípravky – první rozehrávací turnaj před sezónou. Bylo vidět, že některá mužstva přišly bez nováčků, někdo hrál jen v šesti. V Komíně se do sestavy dostali hned 3 nováčci.  Lucka hrála hodně opatrně, přitom na tréninku byla výrazně bojovnější a je škoda, že to neprodala i na turnaji. Míša Novák se lepšil zápas od zápasu a snažil se hrát s míčkem, což je dobře a chceme to. Kuba Opletal hrál  dobře, dal několik branek, ale málo pomáhal týmu směrem dozadu. Ale když se mu to připomnělo, tak hrál poctivěji.  Ostatní velmi mile překvapili, co hře trošku chybělo, tak byla lepší kombinace. O bronz jsme přišli až v nájezdové loterii. Čtvrté místo týmu sluší.

Elévové – tým pochválím za velkou bojovnost a velké fyzické nasazení i proti výrazně větším soupeřům. Šestičlennou skupinu jsme odehráli s 1 prohrou a 4 výhrami. Dvakrát jsme však prohráli v play off a končili šestí. Na druhou stranu 2 prohry byly s prvním a druhým týmem turnaje. Taky je třeba uznat, že naše skupiny byla výrazně lehčí. Asi nejlepší zápas bylo proti Gullivers Kounicova, kdy kluci dřeli a byť prohráli, tak se jim nedá moc vytknout. Co jsem u hráčů postrádal, bylo větší gólové prosazení od druhé a třetí lajny včetně kombinace.  80% branek dal první útok, který se prosazoval jak individuálně, tak kombinačně. Michal a Simon musí na hřiště chodit s myšlenkou, že se jdou „porvat“. Je dobré, že máme letos brankáře, který chce chytat a umí tým podržet. Dvě důležité branky dal Bert, ale má na víc.

Turnaj školky 14. 4. 2018:

Hrálo se ve dvou skupinách, každý tým odehrál 4 zápasy. Ve hře jsme měli dva týmy.

V áčku hráli hráči, kteří už nějaké turnaje mají za sebou. Kluci nepřekvapili, ale dokázali tentokrát prodat to, co v minulém zápase chybělo. Tedy k dobrému pohybu a bojovnosti přidali nahrávky, zkoušeli se na hřišti hledat a přišla i efektivita v zakončení. Některé góly padly i po třech nahrávkách, kdy jsme soupeři nepůjčili míček. To vše ještě podpořil jistý výkon brankáře. Zasloužená výhra celého turnaje. V béčku se potkali hráči, kteří měli za sebou 0 – 2 turnaje. Někteří turnaj odehráli s chutí. Někteří byli zaskočeni a příště už budou „otrkanější“. Dobré bylo, že jsme si v každém zápase užili radost ze vstřelené branky.

 

Sokolská liga 16. 4. 2018:

Proběhnul poslední turnaj sokolské ligy. Je škoda, že hodně hráčů nepotvrdilo nominaci. Rozhodně bych čekal větší zájem u dětí, které nehrály pravidelně ligu. Opravdu ale nebudeme neustále připomínat a urgovat to, aby si hráč přišel zahrát a co je vyvrcholením jeho činnosti. Kdo začal v září, dostal pozvánku minimálně na 10 turnajů. Ti nejlepší pak dostali nominaci cca na 16 turnajů. Spojené týmy Kounicovy a Komína, která zastřešuje právě Gullivers Brno vyhrály v Sokolské lize jak soutěž kadetů tak i minižáků. Bylo radost pozorovat, jak schopnosti dětí během sezóny jdou nahoru.

Sezóna nekončí, nyní ale turnaje budou hrát prioritně hráči, kteří budou hrát velké turnaje plánované na červen –  Ostrava, Brno a Brno.

Liga přípravek 4. 3. 2018

slušně odehraný turnaj. Pěkně zachytal Štěpán Dvořák v bráně. Tým hrál kolektivně. Opět platí, je třeba se snažit rozhodovat sám, dělat vše v rychlosti, střela, pohyb s míčkem i bez něj. Také je dobré se dívat, kdo kde stojí a hraje, abychom neběhali všichni v jednom rohu.

Liga přípravek 17. 2. 2018

velmi povedný turnaj. Každý z hráčů odehrál svoje maxima. I s velmi omlazeným týmem jsem soupeře potrápili. Dařilo se nám dávat branky. K vidění byly vidět jak pokusy o kombinaci i o individuální pojetí. Opět se nám dařilo velmi slušně obsazovat hráče. Několikrát jsem rozehráli trestný úder tak dobře, že jsem dali dvě branky. Při bránění jsme naopak již začeli stavět zeď.  Prosazoval se i třetí lajna složená z hráčů 2x2012 a 2011 Šimara, Stuchlík, Urbánek. Kluci dali i několik branek. Tentokrát jsem se vyhli i tomu, že jeden ze 4 zápasů se nám nepovede. Nyní byly všechny čtyři odehrány s vysokým nasazením.

Sokolská liga 11. 2. 2018:


Kadeti odehráli 3 vyrovnané zápasy. Asi nejlepší výkon podal Lukáš Hřebíček, který měl velmi dobré průniky s míčkem. Chyběl mu jen klid k zakončení. Ale proto se tyto zápasy hrají, aby se hráči zlepšovali.


Minižáci:
Na hřišti č. 2 týmy Sokola Brno dominovaly. Na hřišti č. 1 hrály svůj turnaj menší děti. Všichni předváděli bojovný výkon, který byl podpořen i florbalovým pojetím. Nebyla to žádná holomajzna. Navíc zápasy byl celkem vyrovnané a skoro každý si dal gól. Pochvala patří úplně všem.
 

Liga přípravek 13. 1. 2018

Skvěle rozehraný turnaj. Který opět potvrdil, že neumíme odehrát 4 zápasy naplno. Začali jsme dvěma výhrami, kdy jsme se hýbali, kluci si nahrávali a tým zdobila bojovnost a chuť do hry. Hráli jsme kolektivně, hodně si nahrávali  a všechny soupeře jsme přestříleli. Výhra 6:0 nad Židenicemi, 4:1 nad Blanskem. Ve třetím zápase proti Znojmu jsme po velkém boji prohráli o branku 5:6. Pak přišel zápas hrůzy proti Moravanům. Laxní přístup bez snahy a myšlenky v zápase, kde jsme byli jasným favoritem , vedl k výsledku 2:2 nebo 3:2 pro nás. Výsledek není důležitý, šlo o zápas, který jsem si měli užít a s chutí si zastřílet. Ale menší soupeř, který se taky moc nesnažil nás paralizoval jak kobra králíka a doslova nás uchodil. Soupeř za zápas vystřelil jen 2x a dal dvě branky. Škoda kaňky na závěr. Typická situace byla, že rozhodčí něco písknul pro nás, místo aktivní rozehrávky jsem zůstali stát a koukat. První tři zápasy asi nejpovedenější výkon přípravky v sezóně, čtvrtý zápas nejhorší v sezóně.  Něco k hráčům: několik pěkných kliček předvedl Tomáš Duchoň, v útočné fázi (ne zakončení) se dařilo Ondrovi Adámkovi. Do šancí se umí dostat, ale asi z 20 střel dal jen 1x branku. 75% jeho střel končí mimo bránu. Míša Geryk – zodpovědný v obraně, ale brzdí ho to, že míček nedává dopředu. V posledním zápase dal všechny nahrávky dozadu nebo do boku.  Střelba v této kategorii není klíčová, ale spíš individuální schopnosti jednotlivce.  My jsme spíš vynikali v pohybu, kombinaci a neefektivní koncovce.

+ Michal Geryk hledá florbalku Fatpipe tč: 777013357

Fotogalerie ze zápasu zde

Prague florbal cup 5. 7. 1. 2018:

na přelomu roku se v praze koná velký turnaj. Kde komínští hráči či odchvoanci startují v bravách Gullivers Brno případně i Hattricku Brno. Celkem se do Prahy podívalo 22 současných či odchovaných hráčů z Komína. Přímí zástupci našich elévů byl Lukáš Hřebíček, Adam Kubíček a Štěpán Švanda a trenér Robert Válek. Více zde:

 

Sokolská liga 10. 12. 2017

Za Gullivers a Komín nastoupilo celkem 60 hráčů. V kategorii kadetů nastoupil tým tvořený výběrem elévů, kteří budou reprezentovat v lednu v Praze. Soupeřem pak byli mladší žáci a zbytek elévů z Komína. Hra splnila očekávání, prostor ke hře dostali všichni. Většina odehrála 4 zápasy. Turnaj vyhráli mladší žáci, elévové byli druzí. Finále bylo 1:0 pro mladší žáky.

Minižáci ročníky 2008 a mladší): těžce skládaná sestava pro spoustu absencí do 4 týmů. Asi nejzajímavější byl experiment, kdy nastoupil tým složený jen z hráčů 2011, kteří se proti starším spoluhráčům vůbec neztratili. Nejmladší hráč turnaje byl Tobík Škarek 2012. Kluci hráli docela vyrovnaně, jen před brankou jim chyběla potřebná kila k zakončení. Podobný tým se podívá na turnaj i v lednu. S ohledem na to, že sokolka slouží hlavně k získání herní praxe hráčům, kteří nehrají soutěže ČFBU, tak výsledky nejsou podstatné.

Přípravka 9. 12. 2017:

Liga přípravek se hodnotí obtížně.

První zápas proti Blansku 4:2 – byli jsme lepší, hráči pěkně kombinovali. Akorát na vstřelení gólů spotřebujeme tak 6 šancí, než míček umístíme a zpracujeme. Soupeře jsem přestřílelei cca 25:5.

Druhý a poslední zápas byl proti Moravanům 1 a Moravanům 2. Zápasy jsme prohráli, ale jaksi se ukázalo, že Moravany podváděly a  vždy si pomohly lepšími hráči z týmu, který momentálně nehrál. Ti se postarali o potřebné branky a náskok. I tak jsme předvedli několik dobrých střídání a pokud zrovna soupeř pustil do akce i „béčkové“ hráče, tak hra byla vyrovnaná.

Nejméně povedený byl třetí zápas proto Gullivers z Kouničky, kdy naše děti o dvouzápasové pauze intenzivně hrály florbal mimo hřiště a síly pak chyběly. Zvlášť když měl soupeř výrazně lepší fyzické přednosti. Ta hra mezi zápasy zas tak na škodu není, děcka hrají, baví je to a přínos to určitě má.

Největší chyby jsem tentokrát dělali při nedůrazném bránění, kdy jsme nebyli důrazní nebo soupeřům stali za zády místo před hráčem. Při bránění pak hodně hráčů drží florbalku ve vzduchu, místo  čepele na zemi, kde by dokázali narušovat lépe rozehru soupeře.

O přestávkách pak děti aktivně odpočívaly skládáním  rozstřihaných pohledů a obrázků, takže klídeček, pohoda. Došlo i na další derby.

Elévové 25. 11. 2017

Těžce obsazený turnaj pro oslabený tým Gulls K, který posílili Bárt Tkáč z přípravek na Kounicově a Mirek Šemora z tamních elévů.
Cíle turnaje: aktivní hra s míčkem a bez míčku, zvládnutí střídání na míčku, standardní situace rozehrávat ve dvou, obsazování hráčů.
První utkání jsme sehráli s týmem Židenic Blue. Individuálně šikovný a fyzicky zdatný soupeř předvedl pěkný výkon a jednoznačně nás porazil. Velmi dobrý výkon v bráně předvedl Šimon Netopilík.
V druhém utkání nás čekali Bulldoci Black z Brna. Technicky velmi šikovní kluci si v soubojích poradili s naším mírně zlepšeným napadáním a došli si pro vítězství. Kluci si zasloužili pochvalu od trenéra soupeře.
Předposlední utkání proti Troopers Moravany Black. Opět zlepšený týmový výkon, který dělal soupeři problémy. Vynikající brankářka soupeře si dokázala poradit s většinou našeho zakončení a podržela svůj tým. Hráči naopak dokázali využít našich zaváhání a zmatků při rozebírání hráčů. Vítězství pro Moravany.
Poslední utkání proti holkám ze Znojma zlepšilo pohled na turnaj o 100%. Odedřený zápas od první do poslední vteřiny. Fantasticky bojoval především Bárt, který proti až o 4 roky starším holkám vyhrával souboje. Výsledek 5:3 je sice pro nás nepříznivý, ale celkový obraz zápasu byl vysoce pozitivní a ukázal nám cestu, kterou je třeba jít. Koncentrace na zápas i pozápasové protažení by měla být vždy taková, jako proti Znojmu.
Celkově se týmový výkon postupně zvedal. Zápas proti Znojmu však rozhodně není vrchol a je třeba neustále pracovat.

Elévové 11. 11. 2017

První a hned nejtěžší zápas proti Hattricku „A“, jehož hráči sbírají cenné zkušenosti v kategorii mladších žáků. Zkušenosti a větší vyhranost jednoznačně směřovaly vítězství na stranu soupeře. Dobrý výkon předváděla první trojice ve složení Hřebíček, Hejduk, Fritscher, které se dařilo soupeře napadat a získávat míčky.
Druhé utkání ve znamení gulliverského derby. Konfrontace téměř identického herního projevu znamenala pěknou florbalovou podívanou, která vyzněla, především díky většímu nasazení, lépe pro Gullivery z Líšně. Za pěkný kombinační florbal si zaslouží pochvalu oba týmy. Z naší strany je třeba neustále pracovat na technice a aktivní hře.
Nasazení a týmovost asi vypadla po cestě do Blanska z aut. Papírově nejlehčí zápas proti    Hattricku „C“ jsme prohráli sami svým přístupem. Pěkný výkon soupeře, který se oproti minulým turnajům zlepšil.
Poslední utkání a poslední šance na body. 6 větších kluků z Blanska proti 9 Gulliverům. Zápas, který jsme mohli vyhrát především nasazením a týmovou hrou. Bohužel místo toho byla k vidění pravá antická tragédie. Výsledkem bylo stažení hry na dvě trojice, cenná lekce pro všechny hráče. Minimálně bez dřiny a potu to zkrátka nejde, jinak nám zbudou jen slzy v očích.

Přípravky 18. 11. 2017

Asi nejlepší byl  hned první zápas proti nejsilnějšímu týmu turnaje Moravanům, kdy jsme prohráli 6:3. Výkonnost a koncentrování na zápas jsme si v dalších dvou zápasech neudrželi. Opticky jsem turnaj zachranili výhrou nad Hornets 2:1. Kdo zaslouží pochvalu, je Robert Marek, který neunávně dřel a táhnul tým. V bráně pak tým držel Tom Satrapa. Dobou koncovkou se prezentoval Vašík Dvořák. Do sestavy se pro tento turnaj vrátil Tom Duchoň a Franta Blaha, kdy zvlášť Franta hrál na trénincích moc pěkně. Ale kluci zůstali za očekáváním. Dneska tedy v našem podání florbal plakal, rozhodně jsmě měli na víc než 1 výhru a 1 remízu. Chyběl nám kompaktní pohyb nebo nějaká pěkná nahrávka. Celé ty bylo hodně upachtěné. Nevím, co to dnes s kluky bylo, ale naopak vynikali v tom, že ze střídačky několikrát zasahovali do hry, ať už strkáním nohy, ruky či florbalky za mantinel. Tento herní přestupek se nám podařilo realizovat celkem 5x.

Školka 18. 11. 2017

Odpoledne pak hrály školkové týmy. Ač bylo vidět, že někteří soupeři nasadili i školáky, tak naši hráči se ničeho nelekli a srdnatě bojovali. Škoda, že místo původních 14 hráčů se jich sešlo jen 11. I tak jsme postavili dva týmy. Někteří si zahráli i 6 zápasů. Kladně hodnotím to, že skoro všichni si udrželi koncentraci na hru i vysoké pohybové nasazení.  Pár kluků bylo na florbalce velmi šikovných, někdy bylo vidět i pokus o kombinaci a rozebírání hráčů. Na sokolskou ligu si vysloužil pozvánku mezi starší děti Kuba Urbánek,  Radovan Stuchlík a Tom Hitra.

Přípravka 4. 11. Tuřany

V Tuřanech na lize přípravek dvě výhry a dvě prohry.
V prvním zápase se klukům vše dařilo, předvedli jsme několik pěkných individuálních akcí + přidali i nahrávky, kdy hráči věděli, že chtějí nahrát a komu nahrát. Místo zbrklých střel kluci volili střely zápěstím. Soupeře jsme skoro k ničemu nepustili. V podobném výkonu jsme porazili i Telnici. Naopak nás semlely o dva roky starší holky z Židenic, které byl hodně dravé. Kluky jsem předem upozorňoval, že musí bojovat, ale moc v tomto zápase nekousali. Což si přenesli i do posledního zápasu proti Znojmu. Kdy někteří už nestíhali a někteří byli i duchem mimo. V druhé půlce posledního zápasu jsme hru stáhli na dvě trojice, takže si někteří uvědomili, že skutečně nejde nic vypouštět a vrátili jsme se do zápasu, který jsme z 0:4 stáhli na cca 4:6.  Od posledního turnaje došlo opět k posunu. Pokoušíme se více kombinovat, pořád jsme na tom dobře pohybově, zlepšili jsme střelbu i práci s míčkem. Do ideálu to má pořád dost daleko. Pochvaly jednotlivci: asi nejvíc překvapil Michal Geryk v obraně, kdy si míček i soupeře povodil a pak se pokoušel nahrát. Tom Satrapa je zatím lepší brankář než hráč. Skvěle odbojoval všechno Robert Marek. Petr Folwareczný výrazně zlepšil pohyb. Akci turnaje předvedl Šimon Mazuch, kdy skvěle nahrál Vincentovi, který zápěstím vymetl růžek branky.  Směrem dozadu hrál dobře  Šimon Piják, který se dokázal vždy otočit a pokud se soupeřův útočník vysunul, tak se k němu Šimon poctivě vrátil místo "naháněčky" někde vpředu. Dalším pozitivem je, že jako tým hrajeme relativně čistě a bez faulů oproti konkurenci. Teď jsme třeba mírně biti, ale ve starších kategoriích již rozhodčí fauly pískají a nejsou tam jen na pískání gólů a konce zápasu.

Elévové  21. 10. Tuřany

Tým nastoupil na první zápas proti favorizovanému Znojmu. V týmu byli 3 nováčci, 1 hráč přišel pozdě, Znojmo bylo lepší a zápas opanovalo 10:0. Takže jsme byli ve "výhodné pozici", že se dalo zlepšovat úplně všechno. V druhém zápase proti Blansku jsme se chytli. I když jsme soupeři pár branek darovali, tak po poločase 2:2 jsme dali na 8:3. Ač jsme všechny činnosti zápas od zápasu zlepšovali, tak produktivita byla slabá. S Telnicí se to potvrdilo. Byli jsme víc na míčku, měli víc střel. Ale soupeř opět od nás dostal 3 branky darem a my naopak před brankou nedokázali mířit, ale jen zbrkle střílet. 7:4 pro Telnici. Opět jsme si řekli, co zlepšíme  a proti silným Židenicím přišla zasloužená odměna.  Soupeře jsme uběhali, k ničemu nepustili, chybu udělali jen jednu a zápas ovládli 7:3. Dobré je, že i když jsme v každém zápase museli otáčet, tak se to dvakrát povedlo.

Dobré je, že z 9 hráčů se jich hned 7 zapsalo mezi střelce. Tým střelecky táhl Adam Kubíček (8 branek) a Lukáš Hřebíček, který toho hodně odbojoval a vybojoval. Dále se florbalově předvedl i Martin Einholz, kousek za ním byl Lukáš Kummer.  Když se rozehrál  Kuba Hejduk, tak to taky stálo za to, ale předvedl to jen v 1,5 zápas, což je málo.  Ostatní měli jak lepší, tak slabší chvilky. Na postu gólmana se vystřídali Kummer, Netopilík a Lindner a chytali velmi dobře.

Navíce se docela dost začíná projevovat to, že děti vezmou florbalku do ruky i doma. Pochvala. Zároveň je vidět, kdo trénuje 3x týdně a kdo méně.

Přípravky 15. 10. 2017

Oproti minulému turnaji jsme se naopak zápas od zápasu zhoršovali. I tak se na hru dalo dívat. V týmu se objevili 3 další hráči. Minulý týden se na tréninku trénovalo střídání, pohyb na hřišti. V této činnosti hráči obstáli, jedničku mají v napadání soupeře a obsazování. Několikrát se klukům podařilo postavit zeď při rozehrávce soupeře. Naopak musíme zapracovat na florbalovosti a šikovnosti na míčku. Ve třech zápasech jsme měli výrazně víc šancí než soupeř, ale finální zakončení chybí.  Každý ze tří  obránců měl potíže vzít míček a dostat se s ním minimálně na polovinu, zvlášť když jde o kluky, kteří nehrají první rok. Dan Rajecký v bráně výrazně zlepšil výhozy,  nyní  je třeba zapracovat na větší aktivitě v brankovišti.

Školka a minipřípravka 15. 10. 2017

Ve 14:00 se v Komínské sokolovně sešly menší děti v ročnících 2010-2013. Z cca 23 dětí jsme vytvořili 4 týmy, kdy větší hráli s většími (3zápasy) a ti nejmenší zase spolu (2zápasy). Nebylo podstatné vítězství, ale pro většinu zisk prvních zkušeností se samotnou hrou, rozhodčími atp. Z pohledu trenérů to bylo obstojné. Někteří hráči si vyslouží pozvánku na sokolskou ligu a turnaj školek, který bude 18. 11. 2017.

 

Sokolská liga 8. 10. 2017
V kadetech není co hodnotit, z Komína hráli jen dva hráči, kdy to byl jejich první turnaj. Snad jen makat, makat a přidat ve všech činnostech. A od toho jsou tréninky. Liega elévů ČFBU je výrazně těžší.
V minižácích se představilo 21 dětí. Všichni nám dělali radost aktivním přístupem ke hře. Nikdo nestál a nečekal, až se k němu míček odrazí. Samozřejmě je pro mnoho hráčů limitující technika, kdy je dobré, aby si hráč i mezi tréninky doma vzal florbalku do ruky a zkoušel si s míčkem míchat. I tak velmi dobře zahrál Adam Marek, Oskar Kobosil překvapil důrazem a bojovností. Kuba Vlasák si taky velmi slušně vedle vedle zkušených spoluhráčů. Patrik Lisztwan taky proti minulému turnaji už byl výrazně aktivnější. Je prostě vidět, že turnaj dá hráčí víc, než několik tréninků.
Pro domácí trénink se mrkněte na video:
https://www.youtube.com/watch?v=k5WAvUBssUE&t=180s
bohatě stačí, kdyš i hráč dá na zem pár kostiček ze stavebnice a mezi tím různě míchá, při správném postoji, který je vidět na videu. Dále doporučuji natrénovat zvedání míčku florbalkou.
Vyšší level je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=K276UkME2MU
https://www.youtube.com/watch?v=3WYUcNS4bB0

 

Přípravka 1. 10. 2017
Prodloužený víkend a rýmečky si vybraly svou daň a z hráčů, kteří měli hrát, zůstalo jen torzo.  Z původních 13 hráčů jich zbylo jen 5, takže tým doplnili náhradníci, za jejich přístup patří dík. Turnaj jsme odehráli na 3 lajny.  Pochvala patří všem za to, že jsme docela dobře střídali a nikdo se výrazně nezapomínal.  Od prvního zápasu se zvyšovala naše kompaktnost a výkon. Který gradoval proti Znojmu, které jsme hodně zaskočili a sahali i po vítězství. Druhé místo však týmu sluší.


Brankář se nebál, převedl několik dobrých zákroků. Je třeba zrychlit reakční schopnosti a rozhodování.
První lajna: velmi bojovně hrál Vincent a celý zápas soupeřům narušoval rozehrávku. Taky dal pěkný gól. Petr – sice dal pár gólů, ale na hřišti se schovával a nechal běhat ostatní, a to i když měl k míčku blíž než spoluhráči. Šimon – každý zápas byl lepší a lepší. Místy i řídil hru.
Druhá lajna: v útoku kraloval Robert Marek, kterému pomáhal i Adam. Velmi mile překvapil Patrik, který ač ročník 2011 neuhýbal ze soubojů a dal i pěkný gól, kdy zvednul hlavu a věděl, co děla.
Třetí lajna: celou ji držel Ondra Adámek, který většinu musel oběhat a zařídit sám. Tom a Franta se snažili, ale chce to víc se soustředit a poslouchat.

 

Sokolská liga 17. 10. 2017

za Sokol Brno nominovány 4 týmy minižáků (2008 a mladší) a 2 týmy kadetů (2007 -2005)

V kategorii Kadeti (2005-2007) nastoupily dva týmy 30 hráčů:
Pod názvem Komín hrál výběr hráčů 2007, který turnaj vyhrál. Opanoval skupinu dvěma výhrami (porazili i své starší spoluhráče) a ve finále turnaje ve finále remizovali s Jundrovem, který porazili až na samostatné nájezdy. Kluci se prezentovali dobrým pohybem. Během turnaje přišla i větší jistota na míčku a více smyslu pro kombinaci. Asi největší slabina týmu byla šikovnost na florbalce, na té je třeba zapracovat.
Pod názvem Sokol Brno hráli hráči 2006 -2005, tedy dle kategorizace florbalové unie = mladší žáci, kteří měli možnost se porvat o nominaci na ligu ČFBU. Kluci to trenérům moc neusnadnili. Ve skupině byl tým druhý, pak v boji o 3. místo porazil  Syrovice. Dobré bylo, že všichni hráči měli vůli běhat a chtěli hrát. Nikdo nestál.

Minižáci: 8 týmů na dvou hřištích
Za Gulls hrály 4 týmy = cca 35 dětí. V Komíně 1 a 2 se soustředili začátečníci a menší děti.  V týmu Sb1 a Sb2 už byli hráči s herní praxí. Oba týmy na tom byly opět velmi dobře pohybově. Zvláště Komín 1 a 2 je třeba pochválit, že stíhali běhat s výrazně většími soupeři. Potřebná kila však chyběla ve finálním zakončení.
Sb2 vybojovali 1. místo. Tým Sb2 byl 3. V této skupině byl vidět také lepší florbal, kdy už bylo vidět, že děti s míčkem toho umí víc, včetně slušné střely a nějaké té kličky.
Brankáři se v této kategorii hodně střídali a všechny musím pochválit, nikdo se nebál a laciných gólů bylo minimum.

Přípravný turnaj přípravka a elévové 10. 9. 2017:

turnaj, kde jsem nasadili  2 týmy příprava a 2 týmy elévů. Polovina hráčů byla úplnými nováčky. Tím byl určen vývoj turnaje, který napověděl, koho už můžeme vyslat do sotrých zápasů a kdo ještě musí potrénovat. Za soko Brno si zahrálo cca 34 dětí, takže jsem byli nejpočetnější výpravou. Bojovali všichni, někteří říkali, že to bylo náročné. Ano florbal náročný na fyzičku opravdu je :-). Z Komína velmi dobře zahráli: Urbánek, Dvořák, Satrapa, Geryk.

 


Zpět na hlavní stránku

POŘÁDANÉ AKCE

SVĚTÉLKA NA ŘECE - 23. prosince 2018 v 18 hodin na Komínské lávce u sokolovny

Přijďte si s námi užít večer před Štědrým dnem a popřát vám pohodové svátky. Společně si zazpíváme koledy, rozsvítíme řeku a domů si budete moci odnést Betlémské světlo.

více

SOKOLSKÝ PLES - 19. ledna 2019 v 19.30 hodin

Všechny srdečně zveme na Sokolský ples, který se bude konat v sobotu 19. ledna 2019 v 19.30 hodin v komínské sokolovně. Vstupenky je možno zakoupit v prodejně Elektro na Svratecké ulici. K tanci nám bude hrát skupina Blíženci, o kulturní zážitek se postará Pole dance a Isis. Vstupenka je slosovatelná a v její ceně je i ochutnávka vín.

více

Nábor dětí do florbalu od 4 let

.

více

PODĚKOVÁNÍ

Sportujeme
s podporou statutárního města Brna.