Hodnocení turnajů ve florbale:Detail článku: Hodnocení turnajů ve florbale:


zde budou chonologicky hodnoceny turnaje.

7. 3. liga přípravek
Divný turnaj. Sešli jsme se hodně oslabení v počtu 6+1. Na první zápas(Letovice) jsme nejsilnější a slabší hráče rozdělili do dvou lajn. Výsledkem byl naprosto tristní výkon 0:4, a to za 4 minuty hry. Z naší strany absolutní chaos a zmar, kdy jsme míček vyvezli před naši bránu, kde jsme ho soupeři darovali, ten do toho plácnul a šel se radovat. Takže jsme po půlce vyměnili brankáře, přeskupily formace  a zápas zremizovali na 5:5 a trošku jsem si tu bídu po zápase rozebrali. Do dalšího zápasu se Znojmem (dle mého lepší tým než Letovice) jsme naopak vlítli, hráči se hýbali, nabízeli se, hráli jeden na jednoho a zrodila se výhra 9:1. Pak přišly dva zápasy proti Troopers. V obou jsme byli lepší, ale i tak jsme ve třetím remizovali 5:5. Kdy kluci přestříleli soupeře asi 20:7, ale brána byla zakletá. Respektive jsme finální střelu nedokázali umístit nebo jsme si neuměli nacházet pozice, ze kterých se střílí a vyháněli se do koutů hřiště. Dobře hrál Adam Huták, v brance pěkně zachytal Filip Šiška. Na pohled slušně hrál i Dominik, ale u něj vím, že na tréninku hraje o 50%.  Takže setřepat nervozitu a hurá na to.


7. 3. turnaj školky a minipřípravky
Po několika sokolských ligách a větší pauze pro školku jsme se opět sešli k turnaji. Od  poslední akce se děti hodně zlepšily. Byla vidět chuť do hry, hra jeden na jednoho i zárodky kombinace a nahrávek. Z pohledu trenérů se to líbilo. Oproti minulým turnajům, kdy góly padaly spíš po akcích, kdy se míček do brány zakutálel, bylo nyní hodně branek cílevědomým dílem. Dalším kladem je, že hra byl docela čistá, tedy bez faulů florbalkou. K vidění bylo i plynulé střídání za hry. Třem hráčům školky tak byl nabídnut již trénink s přípravkou, aby se kluci dál rozvíjeli. Naopak další hráči si vysloužili pozvánku na ligu přípravek, které je zase o stupínek těžším turnajem.
 

1. 3. Sokolská liga

postavili jsme 3 týmy. Tým žlutých jasně dominoval a turnaj si užil. Modrý tým, kde hráli i dva kluci ze školky mně udělal radost svoji bojovností a zápalem pro hru. Dobře se prezentovali Jínová, Lanči, Tauš a Šmarek. V bílém týmu se ukázalo, že 1 trénink florbalu týdně je na hřišti znát. Prostě chybí jistota na míčku i efektivnější vyřešení herních situací.

29. 2. 2020 Liga elévů

na turnaji nás čekali soupeři, s kterými jsme ještě letos nehráli. Se 3 hráči přípravky kluci vybojovali 3 výhry a 1 prohru. Ve třech zápasech jsem jasně dominovali, v prohraném nás zse přehrál soupeř hrající jen se 4, ale velmi šikovnými hráči. Po herní stránce by jsem si měli uvědomit, že i proti silnějším je třeba hrát naplno, být více soustředěnější a o výsledek se pořádně porvat.

8. 2. 2020 liga přípravek Brno

Dvě prohry, dvě výhry. Náročný turnaj, kde jako pořadatelé jsme měli vždy 2 zápasy pauzu, takže hrozilo vypadnutíí z tempa. Zároveň nám chyběli hned 3 hráči základu, takže tým byl citelně oslabený
Ve dvou prohraných zápasech jsme toho mohli uhrát více. Na Židenických dívkách nás potrápila kázeň a nesoustředěnost. Zápasy přípravky nejsou o taktice, ale pokud hráč během minuty 3x řekneme, že má hrát vpředu nebo když děti koukají a neví, která trojice hraje, tak se nemůžeme divit, že to soupeř potrestá. Toto se stalo ve druhém zápase a pak už to ušlo. V posledním zápase pak chyběly síly a trocha střeleckého štěstí. Těžké to měla Adina a Adam Huták, kteří zaskakovali i ve třetí lajně a tým velmi slušně drželi. Nováčci (Špička, Jínová) obstáli se ctí a zlepšení bylo znatelné. Adam Čupr v bráně dobré, v poli chybí důraz a agresivita. Věřím, že do dalšího turnaje budeme zase o něco zkušenější. Na další vezmu 11 dětí, dopřejeme si komfortu, že pokud někdo nedává pozor, zlobí atp., tak bude sedět.
 

18. 1. liga přípravek Znojmo

na úvod došlo k rozdělení dětí do dvou týmů. Do oranž jsme přesunuli (nejen z početních důvodu) Srnce, Matušku a Schneeweisse, aby je lépe poznal i druhý trenér, abychom nezávisle posoudili hráče a jejich případnou nominaci na letní turnaje. Tým orange uhrál 4 výhry ze 4 zápasů. Oba Markové se pak dostali do širší nominace na Ostravu a Opengame. Kuba Srnec byl zatím na svém prvním ligovém trunaji a ještě to na účast akce tipu Ostrava  není.  V týmu "K" jsme uhráli 3 výhry a remízu, takže spokojenost. Zaměříme se na lepší přebírání nahrávky. Když jsme si nabíhali, měli zvednuté hlavy a dávali míčky rychleji, tak naše hra byla výrazně efektivnějš a soupeři jen přihlíželi naší hře. Naopak,  když se hráč snažil probojovat přes 3 soupeře, které si sebou přivedl do útočného pásma, kde pak logicky byl přehuštěný prostor, tak to nebylo optimální. I tak se nám ale i díky šikovnosti na hokejce podařilo zakončovat. Adina a Karolína by mohli být důraznější. Dnes to rozhodně na 100% holky neodmakaly.

12. 1. 2020 sokolská liga

v tomto turnaji si zahrálo hned 35 dětí jen za Komín a Bystrc. Odposledně opět bylo vidět herní zlepšení, čemuž přispělo i dobré nasazení týmů do skupin. Zápasy byl vyrovnané, padalo hodně branek a děti se dobře bavily. Zahrálo si i několik dětí ze školky a v konkurenci starších obstály se ctí.

11. 1. 2020 liga elévů

děti jsem rozdělili na místě. Tým, kde bylo 7 "našich" uhrál 3 výhry a 1 prohru. Veleké zlepšení je vidět u Toma Duchoně, Vincenta Mišuna i Kuby Opletala, což potvrdili i na nedělní sokolské lize.

3. - 5.1. 2020 Pragueflorbalcup

na trunaji se ukázalo cca 20 komínských odchovanců. Guliveři nasadili do hry 3 týmy. Elévové, mladší a starší žáci. Starší žáci vybojovali finále, kde padli se Spartou, takže stříbrné medaile jsou velký úspěch. Mladší žáci a elévové ve velké konkurenci zůstali 1 zápas od medaile. Z aktuálních hráčů v Praze startoval Kuba Hejduk a Kryštof Dohnálek za mladšáky a za elévy pak Tom Satrapa a Robert Marek.

7. 12. liga elévů

Vzhledem ke kvalitě soupeřů byli tentokrát hráči rozděleni do týmů až na místě tak, aby byl turnaj pro všechny přínosný. Tým Komína se postupně utkal s bratrským týmem Gulls, Troopers, Gepardy a Hattrickem. První utkání poskytlo vyrovnanou a florbalově kvalitní podívanou, rozdílovým faktorem byla efektivita zakončení, která byla výrazně vyšší na straně Gulls Black. Nakonec se jednalo o nejtěžší zápas celého turnaje. V dalších utkáních se efektivita zakončení zlepšila a dovedla vždy malé Gullivery k vítězství.

Díky kvalitnímu pojetí ofenzivní činnosti jsme se mohli v průběhu turnaje soustředit především na defenzivní činnosti jednotlivců. Kladli jsme důraz především na poziční hru holí, chytré vstupování do soubojů a rozebírání hráčů. Hráčům se tato činnost dařila. Při ofenzivních činnostech jsme se soustředili spíše na detaily.

V druhém týmu se snažil Ondra Štěpánek, Adam Huták z přípravky si dal několik gólů. Kuba Opletal by se měl snažit hrát aktivně i směrem dozadu. Rozhodně má na víc. Tedy hru tvořit a táhnout tým. Místo toho často jen čeká v předu. Je důležité se učit hrát s míčkem a celoplošně.

 

1. 12. sokolská liga

opět se nám podařilo složit 6 týmů. Je vidět, že hráči zápas od zápasu dělají pokroky, což je dobře.Asi nejvíc to bylo vidět u Sáry Jínové, Julie Vrbové, bratrů Šiškových, Lančiho. Na zadním hřišti to bylo hodně zajímavé, protože dva týmy měly dvě výhry a dva týmy 1 výhru. Dobré bylo i to, že se na děti přišel podívat i trénovat nejlepší klubový střelec Vašek Černoch.

30. 11. liga přípravek
Ve Slavkově nás čekaly týmy, se kterými jsme ještě nehráli ( Bulldogs orange, Letovice a Moravany bílá). V sestavě se objevili dva nováčci Schneeweiss a Matuška.  Po ospalém startu se Židenicemi Red se  tým rozjel a bez potíží prošel turnajem. Soupeři nás moc neprověřili a předváděli jsme hru na jednu branku. Za zmínku tedy stojí celkem slušná kombinační hra, udržená nula Marka Schneeweisse s Buldoky a velmi pěkné nahrávky Marka Matušky. Ostatní odvedli svůj standard. Míša Novák pěkně kličkoval, ale měl by se víc tlačit dopředu. Tom Chmela musí přidat na důrazu. Bez něj to proti silnějším týmům nepůjde.
 

Liga elévů 23.11.

Dnes elévové absolvovali lehčí turnaj. Hned první zápas byl asi nejpohlednější. S Gullivers O jsme remizovali, kdy soupeř srovnal 2 vteřiny před koncem. Další zápas proti Boskovicím nám nevyšel. Soupeř točil jen zkušené hráče. Přes střeleckou převahu jsme nebyli schopni vstřelit branku. Soupeř odskočil na 5:0, kdy na střely to bylo po první půlce tak 12:7 pro nás. Po zefektivnění hry ve druhé polovině jsme stáhli na 3:6. Ve zbývajících dvou zápasech jsem si poradili s Letovicemi i Kunštátem. Dobře zachytal Tom Satrapa. Zlepšení zaznamenal Vojta Václavík a Ondra Štěpánek, kteří byli schopni rozdat pěkné nahrávky. Velmi pěkně se prezentovala první lajna Mišun, Opletal, Duchoň. Ale kazili si to předržováním míčků. Když kluci zvládnou i jiné herní řešení, tedy rychlé předání míčku spoluhráči případně ustoupení vzad, tak to nebude vůbec špatné. Dneska místy připomínali „hluché u vrat“. Dobré je, že každý hráč vstřelil branku.

16. 11.

Liga - Přípravky dnes hrály 4 zápasy, první tři hry byly odehrány s nulou a skóre asi 20:0. Z čehož dva zápasy s Hornets a Buldoky lze považovat za těžké. Hráli jsme agresivní florbal plný napadání, nahrávek i individuálních akcí. Poslední zápas proti Moravanům trochu nevyšel, kdy soupeř opět moc chtěl vyhrát, čemuž přizpůsobil taktiku. My touto cestou jít na lize nechceme. Vyrovnaný zápas rozhodly naše spálené tutovky a špatně vyřešené obsazování trestných úderů soupeře. Možná nám taky chybělo trochu sil, kdy jsme vždy odpočívali jen 20 minut mezi zápasy. Tomáš Chmela musí zrychlit rozhodování na hřišti a reakční rychlost, jinak dobrý vstup na první turnaj v sezóně. Leo musí hrát sám za sebe, nečekat, co mu ze střídačky poradíme.

Turnaj školky a minipřípravky

- opět se sešlo 34 dětí, což vydalo na 4 týmy. Opět nechybělo nadšení, branky a emoce. Obzvláště poslední zápas větších "menších" dětí ukázal, že by se na lize neztratily. Proto si na ligu přípravek vysloužil pozvánku Schneeweiss, Matuška  a na sokolskou ligu z ročníku 2014 Mělníček a Tauš.

Liga elévů 9. 11.

Na turnaj jsme byli tentokrát posílení o pár hráčů z Kounicove a to se podepsalo i na hře, kterou jsme předváděli. Hra byla velmi slušná a bylo zde k vidění i mnoho pěkných akcí, což vedlo ke třem jednoznačným výhrám a jedné těsné prohře, kterou zapříčinilo podcenění soupeře a nedůraz v zápase. Ale taky si musíme přiznat, že kvalita soupeřů nebyla zase tak velká. Na trénincích musíme zlepšit rozebírání hráčů a důraz, hlavně na brankovišti. Směrem dopředu pořád pracujem na hře 1 na 1.

Víkend 2. – 3. 11. se zapíše do dějin. V sobotu vyhráli muži Komína všechny 4 zápasy. V neděli dopoledne byla liga přípravek a Komíny byl o třídu lepší než konkurence (Buldoci, Hornets, Hattrick a Znojmo). Oproti minulému turnaji tým zdobila veliká chuť do hry a hlad po míčku. Nebylo to kostrbaté jek minulá premiéra. Hráči si vyzkoušeli jak kombinační hru, tak sólíčka, kde jsme museli děti krotit, že do tří soupeřů to opravdu není dobrý nápad. Ale zase proč jim srážet sebevědomí? Někdy nás brzdilo špatné postavení a převzetí přihrávky, tedy hráč by se měl umět postavit k přihrávce čelem a do forhendu.
Odpoledne se pak v Komíně sešlo dalších 36 dětí, které s velkým nadšením odehrálo svůj turnájek. S ohledem na to, že 80% dětí bylo začátečníků, tak to bylo celkem koukatelné a odpovídalo tomu, na co se na tréninku zaměřujeme. Tedy hodně běhání, dobrý pohyb a sem tam i florbalová myšlenka.


 

20. 10. liga elévů

Na turnaji jsme tentokrát místo florbalových záležitostí řešili chování, přístup a nesoustředěnost. Je škoda, že jsme kvůli tomu promrhali celý turnaj, na kterém mohou děti udělat největší pokroky. Florbalový projev se během zápasů nezlepšoval a výhry tak nepřipadaly v úvahu. Pochvalu zaslouží pouze jednotlivci: Marek, Satrapa, Mišun, Duchoň, částečnou i Opletal. Bez zlepšeného přístupu jak na trénincích, tak na zápasech to samo nepůjde.

12. 10. Liga přípravek

První ligový turnaj proti rozehranějším soupeřům, kteří již ligu hráli před 3 týdny.  Ač jsem 3 zápasy ze 4 vyhráli a 1 těsně prohráli, tak po herní stránce nic moc.  Byla vidět snaha, ale herní řešení 1 na 1 nebo pěkná přihrávka, která by nebyla skákající ránou se moc neukazovalo. Chválím hráče, že chodili do soubojů, ale pak se obvykle nekonalo žádné další řešení. Tedy buď pěkně vystřelit (před tím se podívat kam), nebo rychlá přihrání na spoluhráče. Dobře turnaj odehrál Adam Huták, který přidal i hodně běhání. Kličku zlepšil Kuba Urbánek a 1 zápase hodně dobře odchytal Adam Čupr. I tak bych řekl, že na tréninku to umíme o 40% lépe. Takže věřím, že po setřepání nervozity přijde i více florbalových řešení a chválení.

5. 10. 2019 liga elévů

Ve srovnání s předchozím turnajem jsme se utkali se soupeři vyspělejšími jak fyzicky, tak florbalově. První utkání proti Židenicím se odvíjelo od nekvalitní rozcvičky zapříčiněné řadou pozdních příchodů. Opravdu špatěn se trénuje, když nemáte jistotu, jak vlastně sestavíme trojice, máme povinnosti se soupiskou a chceme se rozcvičit. To je navíc umocněno tím, že se věci vysvětlují dětem. Nejde jim říkat: "Ve druhé lajně bude x, y, z a nebo to možná taky bude úplně jinak, protož o hráči "z" nikdo nic neví". Druhý zápas s Hornets byl z naší strany výrazně lepší. V následujících dvou utkáních jsme proti silnějším soupeřům předvedli slušný výkon, který ale k výhrám nad zkušenějšímu soupeři nevedl. Hře tentokrát chyběla individuální kvalita, na které musíme pracovat. V bráně zachytali pěkně jak Kuba Opletal, tak Tomáš Satrapa. Dále by bylo dobré se zamyslet i na zodpovědnosti ke kolektivu a týmu. Chápeme, že hráč může onemocnět, ale ...

 

22. 9.2019 sokolská liga - možnost měly hrát všechny děti

- týmy Komína a Bystrce postavily na minižáky  4 týmy. Předvedení hra se líbila. Někdo na tom byl lépe, někdo absolvoval svůj první turnaj. Ale opět, byla vidět práce s florbalkou. Chuť běhat a hrát, takže je na čem stavět. Mocc pěkně zahrál Vojta Václavík a Míša Novák. Pokrok byl vidět i na Šiškovi, Srncovi, Schneeweissovi a Matuškovi. Ale liga ČFBU je výrzaně těžší soutěž, takže uvidíme, kam se kluci posunou do 5. 10. kdy bude první turnaj. Na druhém hřišti hráli zkušenější hráči, kteří vybjovali v oranžových dresech druhé místo.

- v kadetech si některí kluci prvně mohli vyzkoušet pětkový florbal. Někteří pak florbal vůebc poprvé. Bylo vidět, jak se někteří odchovanci v mladších žácích posunuli herně i lidsky. U aktuálních hráčů z kategorie elevů jsme pak většinu dětí o tomto víkendu viděli i v zápasovém zatížení. Jisté je, že někteří musí v tréninku více zabrat a energii věnovat spíš k provádění cvičení, než tomu, jak cviky ošidit.

21. 9. liga elévů 

Elévové se představili na prvním ligovém turnaji v začínajicí sezóně. Hráči měli za úkol prokázat individuální kvality a snahu o ofenzivní dynamický florbal. S těmito požadavky se v průběhu všech čtyř zápasů dokázali sžít a podle toho vypadal i herní projev, který je příslibem do budoucích tréninků a zápasů. Naším cílem zůstává zlepšovat individuální kvality hráčů a pracovat na jejich vnímání a chápání hráčských rolí. Rádi i pochválíme. A určitě vidíme velké herní zlepšení u Otty, Vincenta a Dana Ptáčka.

15. 9. přípravný klubový miniturnaj - florbal měli možnost si vyzkoušet všichni, i úplní začátečníci. Škoda, že přišlo jen cca 28 dětí, takže jsem složili  4 týmy. 2x pokorčilí, 2x začátečníci. Výsledek byl po herní stránce příjemný. Padaly branky, nebyla to odpalovaná, k vidění byly i nahrávky v té nejmenší kaegorii. Vše podpořeno snahou něco s míčkem udělat než ho odehraji.

 

7. 9. 2019 Trooperscup, kde elévové a přípravky odehrali každý svůj turnaj. Což bylo cca 10 zápasů na tým. Šlo o rozjezd pře sezónou. Ani jednou jsem nebyli v nejsilnější sestavě a oba týmy byly 5. Přípravka měla skvělý rozjezd, pak bohuže dojela na menší počet dětí, kdy došly síly, takže v bojích o umstění jsme setoupili na 5. místo. Pozitivem je, že nás nikod výrazně nepřehrával. U elévů byl naopak rozjdez velmi pomalý, tým se však sehrával a rozehrával, takže v boji o umístění oplatil soupeřům porážky a naopak na 5. místo poskočil. Děkuji paní Pilné a panu Urbánkovi, že pomohli s koučováním.

Zhodnocení sezóny 2018/2019 jako celek:

v rámci bilancování sezóny roku 2018/2019 několik čísel: děti v Sokole Komín v kategorii přípravka, elév a školka obsadily 41 florbalových turnajů. Každý hráč  přípravky či elévů byl nominován na minimálně 10 akcí. 70% dětí jich obsadilo i více. Bylo každého věcí, jak nabídky využíval. Rekordmani jich mají kolem 23 trunajů a závodů. Školka měla turnaje 4. Některé děti však jako bonus dostaly pozvánky na akce přípravky a minipříravky, kde obstály se ctí. Kromě florbalu jsme přidali 4 x atletické závody a plavání + možnost jet společně na hory a vodu. Kladně hodnotíme i zapojení některých rodičů do pomoci při trénování, případně s koučováním. Ještě jednou jim děkuji.  Jako každý rok někteří hráči prokazovali zlepšení pozvolné, někdo se zlepšoval skokově a někteří zůstali za očekáváním. Což je přirozený sportovní vývoj. Logicky největší pokrok dělaly děti, které krom dvou florbalových tréninků navštěvovaly i trénink kondiční. Elévové měli v soutěži pomalejší rozjezd, ale v druhé půlce ligy již začali připisovat vítězství. Přípravka hrála na každém turnaji cca v poměru 2 výhry/2 prohry již od začátku sezóny, v závěru pak přišel nejhezčí turnaj, který přinesl výhry ve všech 4 zápasech. Sezóna pak gradoval účastí na mezinárodních trunajích v Brně, Ostravě a Brně, kde se do klubového výběru v elévech a přípravce probojovalo z Komína asi 20 dětí.

 

Liga přípravek 28. 4. 2019:

poslední ligové kolo tohoto ročníku jsem jeli na Lesnou. Turnaj se nám povedl. Dokázali jsme porazit všechny 4 soupeře a zaslouženě vyhráli celý turnaj. Velmi překvapivé ale zasloužené a odbojované bylo vítězství nad druhým týmem Gulls. Tým šlapal, hráči se celkem doplňovali a konečně byl k vidění vyvážený poměr individuálních akcí i pokusů o kombinaci. Samozřejmě byly situace, které se daly vyřešit jinak a lépe, ale to k dětskému florbalu patří. Zlepšení bylo vidět i v rozehrávce standardních situací, kdy už jsem si nepřekáželi, ale míček se podařilo nějak posunout a ohrozit bránu soupeře. V bráně tým podržel Tom Satrapa. Pochvalu zaslouží i Kuba Opletal, který se začal důsledněji vracet a ve hře dopředu přidal více florbalových řešení. Jistotou v rozehrávce i v nasezní byla Karolína. Opět bych vyzdvihnul, že oba guliverské týmy se sešly v plném počtu oproti soupeřům.

 

Liga přípravek 13. 4.:
Trénink se posledních 14 dnů nesl v duchu hry 1 na 1. Aktuálně se dá říct,  že hra odpovídala tréninku.
Dva soupeři nás dokázali přetlačit nebo spíše 1 vychytat. Dvakrát jsme se radovali z výhry.  Prostřídali jsme celkem 12 dětí, takže je možné, že než se hráči přepli v hlavách do plného herního nasazení, tak na tom soupeři byli lépe. Cenné bylo otočení zápasu proti Židenicícím, kde jsme to dali z 0:4 na 8:4 pro Komín. To se často nevidí. Taky se některým dětem tentokrát nedařilo tak, jak jsme zvyklí. Nebylo to odchozené, jen se prostě nedařilo. I to je cenná stránka sportu a životní zkušenost.


Turnaj školky a minipřípravky 13. 4.:
Komín postavil 3 týmy, dva pro větší děti, tedy až 7 leté a tým Trpaslíků, kteří měřili síly se soupeřem z Židenic. Týmy se nám podařilo dobře namíchat, takže hra byla vyrovnaná a děti si to užívaly na obou stranách. Opět jsme se trochu posunuli v chápání pravidel. Dobré bylo, že všichni do toho šli s plným nasazením a velkým elánem. Zároveň se potvrdilo, že kdo chodí na trunaje pravidelněji, tak dělá větší pokroky. Turnaj vydá za 5 tréninků.
 

Turnaj školky a minipřípravky 30.3. 2019:

do dvou týmů se nám sešlo 18 dětí, čímž jsem výrazně převyšovali soupeře. Limitoval nás menší počet starších dětí, které by dokázaly rozhodnout zápas. Což samozřejmě není klíčové. Mám radost, že maláči v týmu Gullivers 2 celkem bez chyb zvládali střídat a dobře běhat. Zápasy si užívali a měli radost ze hry a pohybu. To je asi základní předpoklad k další práci. V této kategorii je každý rok vidět v řešení situací i pohybu na hřišti.

Tým Gullivers 2 - uhrál tuším dvě výhry, dvě prohry. Zde už nastoupili hráči, kteří by něco měli ukázat. Sem tam byla vidět snaha o přihrávku i kličku. Rozhodně si tyto děti vyzkoušely tíhu zodpovědnosti hrát sami za sebe, takže zažili, že pokud sami mají něco tvořit, tak je třeba přidat na důrazu a rychlosti, protže zde jim nejistili záda zkušenější a starší spoluhráči, jak tomu je na lize.

Liga přípravek 30.3. 2019

upachtěný turnaj, kdy jsme nechali doma florbalovu krásu a myšlení. Buď jsem si nahrávali z kouta do kouta, často velmi zbytečně v okamžiku, kdy měla přijít střela. Do toho přicházeli pasáže, kdy naopak každý hráč chtěl rozhodnout zápas sám. Začal to už zápas s Židenicemi, které snad celý turnaj vyhrály. Remíza 4:4, kdy na střely to bylo tak 20:6 pro Komín. Troopers nás moc neprověřili, akorát některé děti začaly mít nos nahoru.  Prostě dvě výhry, 1 remíza, ale radost za předvedený výkon se nedostavila. Tým bych pochválil za pozornost a soustředění. Příště snad budeme florbalovější.

Přátelské turnaje přípravky a elévů 17. 3.

Přípravka

Turnaj se nám povedl. Tři výhry a jedna prohra. V prvním zápase nám chyběl Leo Krause,a proto jsme si půjčili brankáře z jiného týmu abychom mohli hrát na tři lajny. Pro trenéry je strašně nepříjemné a složité něco dětem vysvětlovat a díky opozdilcům to pak měnit. Je to matoucí hlavně pro spoluháče. Výhra 3-1 nad silnějším soupeřem Hattrick 1 byla hezkým vstupem do turnaje. Střelecky se třemi góly uvedla první lajna. Druhý zápas proti týmu Hattrick 2 byl ještě lepší. V bráně nás podržel Leo. V útoku se do několika slibných akcí dostala Sára, ale jako by se bála vystřelit, i když se krásně uvolní a je sama před brankářem. Třetí zápas jsme prohráli po bojovném výkonu 6-1. Protivníka jsme přestříleli , ale soupeřův brankář byl prostě nad naše síly. Jediný gól dal Teo. Dobře zahrál Janýsek,  který jako jediný i přes svůj věk důsledně obsazoval protihráče. V posledním zápase jsme opět excelovali a vyhráli 5-0. Leo byl v bráně opět bezchybný. Gól dal i Filip Šiška, který si ale musí uvědomit že florbalka musí být na zemi a ne metr nad hlavou. Nejlepším hráčem celého turnaje byl Dominik Jurečka, který naběhal stovky metrů a byl hodně vidět v obraně i v útoku a jeho bojovnost byla příkladem i pro ostatní. Výborně zahrál v útoku i v obraně Šimon Mazuch. Šikovný technický hráč který se několikrát krásně uvolnil nebo nahrál. Pochvalu ale zaslouží všichni za bojovnost a plnění trenérových pokynů. Je potřeba zlepšit důslednější obsazování protihráčů a hlasitější oslavu gólů 

Elévové - hráli v podobném duchu, jak přípravku. Celý trunaj vyhráli, trenérka všechny chválila. Pokud bude hodnocení, doplníme ho.

Liga přípravek 16.3.
Komfortní turnaj. Perfektně jsme fungovali jako tým, hrálo se pořád na 3 lajny. Velmi dobře zahráli všichni hráči. Nejvíce asi překvapila Karolína (jak v poli, tak na postu brankáře) a Tomáš Duchoň. Optikou přípravkovéh florbalu jsme hráli docela dobře ve všech činnostech, tedy poziční hra, pohyb, hra jeden na jednoho i nějaké přihrávky. Takže další práce: všechno ještě zlepšíme, tedy vše dělat ve větší rychlosti, zlepšit individuální techniku, pak bude mít hráč víc času na správné řešení herní situace. Nějakých vstřelených 33 branek je vítaný bonus. Ale potkáme i těžší soupeře.
 

Elévové 10.3. 2019 na Kounicově

po posledním odchozeném turnaji v Blansku jsme klukům na tréninku promlouvali do duše, že za klub se musí bojovat. Takže za toto kola přijde pochvala. Padlo hodně branek, přišla jedna výhra a 1 těsná prohra o 1 branku. Výkon byl prostě ve všech směrech lepší a všichni odcházeli s dobrým pocitem. Uvidíme, zda nám forma vydrží do dalšího kola, které bude ve Svitávce.

Přípravky 2. 3. Znojmo
Oproti jiným týmům se nám opět podařilo přijít v 10 lidech včetně jednoho nováčka a hrát celý turnaj na 3 lajny. Z týmu jsem měl dobrý pocit, všichni si to užili, včetně rozcvičky, pokřiků a závěrečného protažení.  Hráči spolu komunikovali, nikdo se výrazně nestranil. Výsledkově dvě prohry, dvě výhry.  Hráli jsme docela kompaktně a s nasazením.  Hráli jsme jak kombinačně, tak individuálně. Musíme se víc zaměřit na zlatou střední cestu, kdy hráč zatím neumí volit optimální řešení situace. Tedy, buď moc kombinujeme a chybí nám koncovka a míček držíme, ale neproduktivně honíme z kouta do kouta. Nebo naopak zase všichni chtějí rozhodnout sami a jdou z kličky do kličky, místo přihrávky, která by přenesla hru na volného hráče. Ale to je vše o zkušenostech. Rozhodně nás nikdo výrazně nepřehrával. Výhry rozhodovali brankáři a produktivita.
 

Liga elévů 23. 2. v Blansku

nesešli jsme se v nejsilnější sestavě, prostor dostali hned 4 hráči přípravky. Je těžko něco hodnotit. Půlka týmu hrála absolutně bez srdíčka a nasazení. Všichni soupeři byli k poražení, ale to by se kluci museli na hřišti rvát a bojovat a přidat trochu šikovnosti. Ani za 4 zápasy jsem jako trenér nenašel recept, který by hráče přesvědčil o opaku. Pochvalu zaslouží z 10 kluků se snažil jen Bert, Timon, Tadeáš a z přípravky Tomáš Duchoň a Tom Satrapa, kteří však nemají v popisu práce rozhodovat zápasy ve starší kategorii. Jediné pozitvum je, že jsem dali celkem dost branek, ale obvykle to bylo po individuálních akcích, kdy výše chválení hráči brali odpovědnost na sebe a skórovali po individuálních akcích. Z takového turnaje je jedna remíza prostě málo. Nevím co se s hráči stalo, protože  poslední 3 tréninky týden před zápasem byly vynikající, plné nasazení a agresivity.

Elévové 26.1. 2019

Na turnaji se představil tým ochuzený o zkušenější a vyhranější hráče, což byla příležitost pro nové hráče. Tým dále doplnily dvě děvčata z přípravky z Kounicovy. Elévové se nejdříve utkali s dalším týmem Gulliverů, následně pak s celky Moravan, Bulldoků a Židenic. Herní projev se postupně v turnaji zlepšoval. Zaměřit se nicméně musíme především na zlepšení individuálních činností (především hraním si doma s míčkem) a pohybu hráčů na hřišti, kdy máme problém s obsazováním soupeře.

Největší pochvalu tým zaslouží za nasazení, díky kterému jsme byli schopni i s 4 přípravkáři v sestavě vyhrávat souboje. Od poslední nominace zaslouží pochvalu Michal Drybčák, který zvýšil důraz a vstřelil několik branek, což dříve nebývalo pravidlem

Přípravky 20. 1. 2019: 

na turnaji v Blansku se nás sešlo jen 6, tradiční opory chyběly. Dětí z Kouničky bylo 11, tak jsem si pokaždé půjčili 3 různé hráče, abychom hráli na 3 lajny. V Gulliverském úvodním derby jsme hráče promíchali. Hrálo se celkem vyrovnaně. V dalším zápase jsem narazili na Hornety. Vyrovnané utkání rozhodovali brankáři. U nás si chtěl chytání vyzkoušet Eliáš a zaplatil nováčkovskou daň, Horneti vsadili na jistotu, a to se jim vyplatilo. A naši útočníci zařízení netrefovali. V dalších dvou zápasech jsme byli jednoznačně lepší a vysoko porazili Letovice i Blansko. Pozitivem je, že každý hráč vstřelil branku. Ema si snad ujasnila, že na hřišti se musí makat, aby se dostavily výsledky a soupeř chyboval. Lucka zase vstřelila poměrně dost branek. Mez střelce se zapsal i Teo, ročník 2012, zaslouží pochvalu za bojovnost u mantinelů. Eliáš taky potvrdil, že umí hrát na míčku. Chybí mu klid v zakončení.

Liga přípravek 15. 12.
V prvním zápase remíza s Hornets.  Soupeř prohrával 2:5, pak korigoval sestavu a přes svého nejlepšího hráče, kterého jsme neuhlídali, zápas končil 5:5. Druhý zápas proti Moravanům, na které jsem rozhodně měli, jsme prohráli 3:5. Hráli jsem bez chuti a výbušnosti.  Třetí zápas proti starším dívkám ze Židenic jsme poctivě odbojovali, a jako jediní ze skupiny si neodnesli debakl. Prohra 1:6 je prostě dobrá. Na závěr nás čekalo Znojmo, které jsme porazili 6:2. Co je třeba zlepšit, je posílání míčků rychleji na spoluhráče, a to se vztyčenou hlavou.  Naopak přijímající hráč, by se zase měl umět postavit tak, aby míček rychle zpracoval a nehonil ho po mantinelu. Pochvalu zaslouží Teo, který na hřišti dělal většinu věcí správně. I když díky věku samozřejmě nebyl rozdílový hráč. Konečně začal dávat branky Kuba Urbánek.

Sokolská liga 9. 12.

kadeti se výkonostně trápili a kluci svoji hrou rozhodně neoslnili. mají rozhdoně na víc. Jediný kdo překvapil, tak byl oproti soupeřům až o 5 let mladší Adam Marek, který se kupodivu neztratil a dokázal se prosazovat jak herně, tak střelecky.

V ninižácích jsem brali 1. a 2. místo. Velké zlepšení je vidět u Sáry a Karolíny. Nejvíce pak zářila lajna Huták, Urbánek, Satrapa. Kluci se dokázali prosazovat jak individuálně, ale i kombinačně.
 

17. 11. 2018

Turnaj školky a minipřípravky - začaly řádit rýmečky, ale i tak se sešlo  25 dětí. Vytvořili jsme 4 týmy a parádně si zahráli. Kromě začátečnického nadšení se pár dětí už prezentovalo pěknou nahrávkou, snahou o kombinaci. K vidění bylo i dost branek a skvělé fandění diváků. Turnaj se konal pod záštitou starostky Komína paní Blatné.

Trunaj přípravek:

ze 4 zápasů 3 výhry, 1 prohra. První zápas upachtěné vítězství 6:5 nad Moravany, pak prohra se Znojmem, kde se někteří moc nesnažili. soustředění na hru taky chybělo. Pak přišly dvě zasloužené výhry nad Židenicemi a Letovicemi, kdy už si kluci nahrávali a dávali míček rychleji z florbalky. I tak na tom musíme ještě zapracovat. V chůzi se hráč přetlačit nedá a tlačit se přes dva hráče taky není obvykle úspěšné. Překvapil Vojta Václavík, který naskočil z pozcie náhradníka a patřil pak k nejlepším, jak v bráně tak v obraně.

Liga přípravek 3. 11. 2018
Opět jsme se nesešli v nejsilnější sestavě. Prakticky všechny 4 zápasy nás trápila produktivita. Proti Židenicím rozhodl zápas naše pomalé rozkoukávání. Židenice hráli jen v 5 lidech, kdy 3 hráči měli poměrně vysokou kvalitu, která rozhodla. Dobré bylo, že další 3 zápasy jsme zlepšili jak pohyb, tak rozehru a bylo to znát. Soupeře jsme přehrávali, přestříleli, ale trápila nás žalostná koncovka. Během dalších zápasů jsme  překonali nervozitu a troufli si tvořit hru, být na míčku a neustupovat v soubojích. Samozřejmě ne vždy přišlo optimální řešení, ale hráči vnímali co se jim říká a na hřišti to zkoušeli dělat. Čím více odehraných duelů, tím lépe. Zbývá hodně práce, ale samozřejmě se chceme i bavit hrou. Asi nejpohledněji hrála druhá lajna: Urbánek, Huták, Marek. Zlepšení bylo vidět u Kuby Opletala a Jirky Gazdy. Někteří půjdou za odměnu na ligu elévů 11. 11. 2018.
 

Sokolské ligy 7. a 14. 10.
V kategorii kadetů si kluci osahali systém 5+1 a bereme to jako rozehrání před ostrými zápasy. Někteří hráč  měli  šanci se ukázat a protlačit se do ligové sestavy. Hráči by měli na této úrovni dokázat soupeře přehrávat šikovností i výbušností. Což se nestalo. První turnaj vyhrál výběr elévů, tedy hráči ročníku 2008, která hráli proti soupeřům, kteří byli až o dva roky starší. I toto má nějakou vypovídající hodnotu.
V kategorii minižáci: děti 2009 a mladší. V těchto turnajích mohl nastoupit každý, kdo si chtěl zahrát. Je škoda, že hodně hráčů tuto šanci nevyužilo a dali přednost jiným aktivitám. Ti co přišli, si pak zahráli hodně, protože v některých týmech se hrálo jen na dvě lajny. Ukázalo se, že největší problém je soustředění hráčů., které se hodně projevovalo v tom, že ač děti odpočívají na střídačce jen ob střídání a pak jdou na hřiště, tak absolutně neví, zda jdou na hřiště po vstřelené brance nebo zda třeba rozehrávají z rohu.  Takže až se zvládne toto, pak můžeme pokročit k tomu, jak a kde hráč běží, kam přihraje atp.

Na ligu přípravek jsem 29. 9. 2018 nastoupili jen s dvěma hráči ročníku 2010, takže jsme logicky tahali za kratší stranu provazu. První zápas byl na rozkoukání proti druhým Guliverům. Soupeř nás převýšil fyzicky i technicky. Další dva zápasy už měly od našich dětí  lepší nasazení a hra byla pohledná. Soupeři však potvrdili papírové předpoklady. Poslední zápas proti Buldokům byl pro nás šancí, jak urvat vítězství. Nicméně, v prvním poločase jsme soupeři několikrát namazali na brejk, zbrkle stříleli odkudkoliv a nebyla ani stopa po tom, že bychom snad znali slovo přihrávka. Takže 0:3. V druhém poločase nám to začalo trochu fungovat, takže jsme vyrovnali a v poslední vteřině urvali výhru 4:3.
Velmi pěkně turnaj odehrál Tom Duchoň, který běhá, umí přejít přes hráče v souboji 1 na 1. Druhý hráč turnaje byla Ema. V letošním roce se velmi zlepšila jak na pozici brankáře + začala hrát důrazněji v poli, za což byla odměněna gólem.  Adam Huták zaostal za očekáváním.  Pokud měl míček, tak obvykle jen střílel. Jako kdyby měl zakázáno s míčkem běhat. Kuba Opletal má výborně našlápnuto být velkou posilou, ale určitě musíme zapracovat na pohybu a florbalovém řešení situací. První trunajové ostruhy získali Honza Kraus, Sára Jínová a Samule Valigura.
 

Troupers Cup přípravka, elévové 8. 9. 2018

Přípravky – první rozehrávací turnaj před sezónou. Bylo vidět, že některá mužstva přišly bez nováčků, někdo hrál jen v šesti. V Komíně se do sestavy dostali hned 3 nováčci.  Lucka hrála hodně opatrně, přitom na tréninku byla výrazně bojovnější a je škoda, že to neprodala i na turnaji. Míša Novák se lepšil zápas od zápasu a snažil se hrát s míčkem, což je dobře a chceme to. Kuba Opletal hrál  dobře, dal několik branek, ale málo pomáhal týmu směrem dozadu. Ale když se mu to připomnělo, tak hrál poctivěji.  Ostatní velmi mile překvapili, co hře trošku chybělo, tak byla lepší kombinace. O bronz jsme přišli až v nájezdové loterii. Čtvrté místo týmu sluší.

Elévové – tým pochválím za velkou bojovnost a velké fyzické nasazení i proti výrazně větším soupeřům. Šestičlennou skupinu jsme odehráli s 1 prohrou a 4 výhrami. Dvakrát jsme však prohráli v play off a končili šestí. Na druhou stranu 2 prohry byly s prvním a druhým týmem turnaje. Taky je třeba uznat, že naše skupiny byla výrazně lehčí. Asi nejlepší zápas bylo proti Gullivers Kounicova, kdy kluci dřeli a byť prohráli, tak se jim nedá moc vytknout. Co jsem u hráčů postrádal, bylo větší gólové prosazení od druhé a třetí lajny včetně kombinace.  80% branek dal první útok, který se prosazoval jak individuálně, tak kombinačně. Michal a Simon musí na hřiště chodit s myšlenkou, že se jdou „porvat“. Je dobré, že máme letos brankáře, který chce chytat a umí tým podržet. Dvě důležité branky dal Bert, ale má na víc.

Turnaj školky 14. 4. 2018:

Hrálo se ve dvou skupinách, každý tým odehrál 4 zápasy. Ve hře jsme měli dva týmy.

V áčku hráli hráči, kteří už nějaké turnaje mají za sebou. Kluci nepřekvapili, ale dokázali tentokrát prodat to, co v minulém zápase chybělo. Tedy k dobrému pohybu a bojovnosti přidali nahrávky, zkoušeli se na hřišti hledat a přišla i efektivita v zakončení. Některé góly padly i po třech nahrávkách, kdy jsme soupeři nepůjčili míček. To vše ještě podpořil jistý výkon brankáře. Zasloužená výhra celého turnaje. V béčku se potkali hráči, kteří měli za sebou 0 – 2 turnaje. Někteří turnaj odehráli s chutí. Někteří byli zaskočeni a příště už budou „otrkanější“. Dobré bylo, že jsme si v každém zápase užili radost ze vstřelené branky.

 

Sokolská liga 16. 4. 2018:

Proběhnul poslední turnaj sokolské ligy. Je škoda, že hodně hráčů nepotvrdilo nominaci. Rozhodně bych čekal větší zájem u dětí, které nehrály pravidelně ligu. Opravdu ale nebudeme neustále připomínat a urgovat to, aby si hráč přišel zahrát a co je vyvrcholením jeho činnosti. Kdo začal v září, dostal pozvánku minimálně na 10 turnajů. Ti nejlepší pak dostali nominaci cca na 16 turnajů. Spojené týmy Kounicovy a Komína, která zastřešuje právě Gullivers Brno vyhrály v Sokolské lize jak soutěž kadetů tak i minižáků. Bylo radost pozorovat, jak schopnosti dětí během sezóny jdou nahoru.

Sezóna nekončí, nyní ale turnaje budou hrát prioritně hráči, kteří budou hrát velké turnaje plánované na červen –  Ostrava, Brno a Brno.

Liga přípravek 4. 3. 2018

slušně odehraný turnaj. Pěkně zachytal Štěpán Dvořák v bráně. Tým hrál kolektivně. Opět platí, je třeba se snažit rozhodovat sám, dělat vše v rychlosti, střela, pohyb s míčkem i bez něj. Také je dobré se dívat, kdo kde stojí a hraje, abychom neběhali všichni v jednom rohu.

Liga přípravek 17. 2. 2018

velmi povedný turnaj. Každý z hráčů odehrál svoje maxima. I s velmi omlazeným týmem jsem soupeře potrápili. Dařilo se nám dávat branky. K vidění byly vidět jak pokusy o kombinaci i o individuální pojetí. Opět se nám dařilo velmi slušně obsazovat hráče. Několikrát jsem rozehráli trestný úder tak dobře, že jsem dali dvě branky. Při bránění jsme naopak již začeli stavět zeď.  Prosazoval se i třetí lajna složená z hráčů 2x2012 a 2011 Šimara, Stuchlík, Urbánek. Kluci dali i několik branek. Tentokrát jsem se vyhli i tomu, že jeden ze 4 zápasů se nám nepovede. Nyní byly všechny čtyři odehrány s vysokým nasazením.

Sokolská liga 11. 2. 2018:


Kadeti odehráli 3 vyrovnané zápasy. Asi nejlepší výkon podal Lukáš Hřebíček, který měl velmi dobré průniky s míčkem. Chyběl mu jen klid k zakončení. Ale proto se tyto zápasy hrají, aby se hráči zlepšovali.


Minižáci:
Na hřišti č. 2 týmy Sokola Brno dominovaly. Na hřišti č. 1 hrály svůj turnaj menší děti. Všichni předváděli bojovný výkon, který byl podpořen i florbalovým pojetím. Nebyla to žádná holomajzna. Navíc zápasy byl celkem vyrovnané a skoro každý si dal gól. Pochvala patří úplně všem.
 

Liga přípravek 13. 1. 2018

Skvěle rozehraný turnaj. Který opět potvrdil, že neumíme odehrát 4 zápasy naplno. Začali jsme dvěma výhrami, kdy jsme se hýbali, kluci si nahrávali a tým zdobila bojovnost a chuť do hry. Hráli jsme kolektivně, hodně si nahrávali  a všechny soupeře jsme přestříleli. Výhra 6:0 nad Židenicemi, 4:1 nad Blanskem. Ve třetím zápase proti Znojmu jsme po velkém boji prohráli o branku 5:6. Pak přišel zápas hrůzy proti Moravanům. Laxní přístup bez snahy a myšlenky v zápase, kde jsme byli jasným favoritem , vedl k výsledku 2:2 nebo 3:2 pro nás. Výsledek není důležitý, šlo o zápas, který jsem si měli užít a s chutí si zastřílet. Ale menší soupeř, který se taky moc nesnažil nás paralizoval jak kobra králíka a doslova nás uchodil. Soupeř za zápas vystřelil jen 2x a dal dvě branky. Škoda kaňky na závěr. Typická situace byla, že rozhodčí něco písknul pro nás, místo aktivní rozehrávky jsem zůstali stát a koukat. První tři zápasy asi nejpovedenější výkon přípravky v sezóně, čtvrtý zápas nejhorší v sezóně.  Něco k hráčům: několik pěkných kliček předvedl Tomáš Duchoň, v útočné fázi (ne zakončení) se dařilo Ondrovi Adámkovi. Do šancí se umí dostat, ale asi z 20 střel dal jen 1x branku. 75% jeho střel končí mimo bránu. Míša Geryk – zodpovědný v obraně, ale brzdí ho to, že míček nedává dopředu. V posledním zápase dal všechny nahrávky dozadu nebo do boku.  Střelba v této kategorii není klíčová, ale spíš individuální schopnosti jednotlivce.  My jsme spíš vynikali v pohybu, kombinaci a neefektivní koncovce.

+ Michal Geryk hledá florbalku Fatpipe tč: 777013357

Fotogalerie ze zápasu zde

Prague florbal cup 5. 7. 1. 2018:

na přelomu roku se v praze koná velký turnaj. Kde komínští hráči či odchvoanci startují v bravách Gullivers Brno případně i Hattricku Brno. Celkem se do Prahy podívalo 22 současných či odchovaných hráčů z Komína. Přímí zástupci našich elévů byl Lukáš Hřebíček, Adam Kubíček a Štěpán Švanda a trenér Robert Válek. Více zde:

 

Sokolská liga 10. 12. 2017

Za Gullivers a Komín nastoupilo celkem 60 hráčů. V kategorii kadetů nastoupil tým tvořený výběrem elévů, kteří budou reprezentovat v lednu v Praze. Soupeřem pak byli mladší žáci a zbytek elévů z Komína. Hra splnila očekávání, prostor ke hře dostali všichni. Většina odehrála 4 zápasy. Turnaj vyhráli mladší žáci, elévové byli druzí. Finále bylo 1:0 pro mladší žáky.

Minižáci ročníky 2008 a mladší): těžce skládaná sestava pro spoustu absencí do 4 týmů. Asi nejzajímavější byl experiment, kdy nastoupil tým složený jen z hráčů 2011, kteří se proti starším spoluhráčům vůbec neztratili. Nejmladší hráč turnaje byl Tobík Škarek 2012. Kluci hráli docela vyrovnaně, jen před brankou jim chyběla potřebná kila k zakončení. Podobný tým se podívá na turnaj i v lednu. S ohledem na to, že sokolka slouží hlavně k získání herní praxe hráčům, kteří nehrají soutěže ČFBU, tak výsledky nejsou podstatné.

Přípravka 9. 12. 2017:

Liga přípravek se hodnotí obtížně.

První zápas proti Blansku 4:2 – byli jsme lepší, hráči pěkně kombinovali. Akorát na vstřelení gólů spotřebujeme tak 6 šancí, než míček umístíme a zpracujeme. Soupeře jsem přestřílelei cca 25:5.

Druhý a poslední zápas byl proti Moravanům 1 a Moravanům 2. Zápasy jsme prohráli, ale jaksi se ukázalo, že Moravany podváděly a  vždy si pomohly lepšími hráči z týmu, který momentálně nehrál. Ti se postarali o potřebné branky a náskok. I tak jsme předvedli několik dobrých střídání a pokud zrovna soupeř pustil do akce i „béčkové“ hráče, tak hra byla vyrovnaná.


Zpět na hlavní stránku

POŘÁDANÉ AKCE

Nábor dětí do florbalu od 4 let

.

více

PODĚKOVÁNÍSportujeme s podporou statutárního města Brna.

Magistrát města Brna podpořil T.J. Sokol Brno-Komín v roce 2019 finanční částkou 100 000 Kč na provoz a činnost, 140 000 Kč na renovaci podlahy v tělocvičně a 27 000 Kč na projekt Bezpečně a správně i na vodě.Poděkování patří i městu Brno.Děkujeme MČ Brno-Komín za dotaci na provoz.Děkujeme Nadačnímu fondu Avast za příspěvek na celoroční činnost spolku.