Kondiční cvičení

Základní informace

Kondiční cvičení má několik oddílů. Převažují ženy, ale některá cvičení navštěvují i muži. (Kalanetika a Cvičení pro radost a zdraví). Co se týče náplně, dynamiky atd., tak rozhodující je osobnost vedoucí oddílu. A to, jak a kam cvičení směřuje. Někdy rozhoduje i věková skladba cvičenců. Samozřejmě to není jen o cvičení. Pro někoho je to společenská událost. Některé skupiny mají i výjezdní akce, např. slet, výlety – běžky, turistika…Proto se podívejte na specifikace jednotlivých cvičení níže. Samozřejmostí je, že je můžete nezávazně vyzkoušet.

Kontakty na jednotlivé vedoucí najdete u konkrétních tréninkových jednotek.

Jak trénujeme

Cvičení pro radost a zdraví

Naše cvičení je pro všechny, kteří chtějí získat dobrou fyzickou a psychickou kondici. Procvičíme celé tělo – něco protáhneme a něco posílíme, zaměříme se na napravení svalové nerovnováhy. Žádná soutěž, žádné srovnávání se s ostatními. Cvičíme při hudbě.

pondělí 19:00 – 20:00
čtvrtek 10:00 – 11:00
čtvrtek 11:00 – 12:00

vedoucí oddílu Libuše Ondrušková
e-mail: lition@centrum.cz

Cvičení starších žen při hudbě

Používáme různé náčiní a rády si také zatančíme, přes prázdniny chodíme na řeku do Jundrova, po cvičení rády zajdeme na vínko nebo pivko. Na vánoce máme besídku s dárky a na závěr školního roku se setkáváme u ohýnku. Jedna třetina cvičenek již dosáhla 80 let.

pondělí 18:00 – 19:00
středa 13:00 – 14:00 | nácvik sletové skladby “Jdi za štěstím” na Slet 2024. Této aktivity se mohou účastnit všechny cvičenky Sokola Komín. Tedy i z jiných oddílů.

vedoucí oddílu Přemyslovská Vladimíra
e-mail: premyslovska@seznam.cz

Kalanetika, pilates strečink

Cvičení je určené pro všechny věkové kategorie a je zaměřené na celkové posílení a modelování postavy.

úterý 18:30 – 19:30

vedoucí oddílu PhDr. Petra Navrátilová