Florbal – děti

Základní informace

Trénujeme v Komíně a Bystrci. Jde o tři věkové kategorie od 4 do 12 let (školka, přípravka 6-8, elévové 9 -10 let) + Sporťáček pro předškoláky, kde je náplň všeobecná sportovní příprava, základy her. Rozvíjíme u dětí samostatnost, všestrannost. Samozřejmostí jsou turnaje či soustředění.
Výlety na kola, hory, vodu a další aktivity Sokola. Zastřešuje nás prvoligový klub Gullivers Brno.

Všechny děti hrají zápasy dle svojí momentální výkonnosti. Chodíme i na atletické či plavecké závody. Vybavení máme k zapůjčení, s koupí florbalky poradíme. První tři tréninky na vyzkoušení jsou zdarma. Pro kvalitní florbalový rozvoj by si hráči přípravky a elévů měli vybrat aspoň dva z nabízených tréninků. Toto se netýká florbalové školky a sporťáčku. Případně dětí, které dělají jiný sport. Na našich akcích děti utužují přátelství, zažívají nová dobrodružství a vytvářejí si vztah ke sportování. Zároveň máme zajištěnu i návaznost v dalších věkových kategoriích.

a kontakt

Robert Válek
rob.valek@gmail.com

Kde a jak trénujeme

Komín

Sporťáček pro děti 4 – 6 let

Pro děti 4 – 6 let. Výjimečně i tříletí. Cvičení je určeno pro děti, které ještě nemají zájmové vyhranění nebo se sportováním vlastně začínají. Během cvičení si osahají základy různých her či sportů. Základem je nácvik obratnosti, koordinace, jednoduché míčové hry, gymnastika atp. Je to ideální předstupeň specializovaným sportům.

pondělí 14:15 – 15:15

Florbalová školka 4 – 6 let

Obsahuje ve srovnání se sporťáčkem všestrannost 60% a základy
florbalu 40% a cvičení je možná více akčnější než u sporťáčku. Dítě už by mělo být oproti
sporťáčku lehce šikovnější. Pro ilustraci: když neumím běžet, těžko budu běžet s florbalkou.

čtvrtek 13:15 – 14:15

– elévové do 11 let
– mladší žák do 13 let
– starší žák 15 let atd.

V každé kategorii hraje několik týmů a děti dostávají příležitost s těmi, co mají podobnou výkonnost, případně nastupují i o kategorii výše, když dosáhnou určitých dovedností. Ihned tedy do turnajů zapojujeme i začátečníky.

Jsou minimálně 2 x týdně a nebráníme se tomu, aby hráč chodil i na trénink 3x. Nejsme kroužek, ale sportovní oddíl, takže děti, co u nás trénují mají i povinnost za klub hrát turnaje a aspoň 2x týdně trénovat. Třetí trénink je tzv. kondiční a je zaměřený nejen na fyzickou kondici, ale i na správné držení těla atp. Výjimku mají hráči, kteří prokazatelně dělají dva sporty souběžně.

Všechny naše týmy hrají ligu České florbalové unie, což obnáší cca 12 jednodenních turnajů v sezóně (říjen – duben) převážně v Brně a blízkém okolí, kde hráč odehraje několik zápasů za den. Termíny turnajů jsou známy předem. Turnaje jsou příležitost, kdy se děti mohou poměřit se svými vrstevníky a zároveň prezentovat, co umí. Tím se prakticky stávají vaším závazkem vůči klubu a nekažte dětem radost tím, že místo turnaje budete pořádat rodinné oslavy a výlety.

Florbalka, míček – každý hráč vlastní, aby mohl trénovat i doma. Brýle – vřele doporučuji, děti hrají na vlastní nebezpečí, míček létá vysoko, při rozehrávce se hráči staví do zdi. Prakticky jediné, co na těle míček může poškodit, je oko.

Ptejte se trenérů, rádi vám poradí.
VŠE SI PODEPIŠTE JMÉNEM, FLORBALKU, MÍČEK, LÁHEV. Nelze vyřešit dětské hádky o nepodepsaný úplně stejný míček. Veškeré vybavení lze při začátcích zapůjčit.

DRESY: ze začátku je půjčujeme, každý si může koupit klubový dres se svým jménem a číslem, většina hráčů tak obvykle činí, když zjistí, že florbal je pro něj to pravé a nechce být závislý na půjčování, které klub umožňuje.

Dodržujeme pitný režim, nejlepší je čistá vodu.  Perlivá voda je pro sportovce nevhodná. Věnujte pozornost láhvi. Stačí půllitrové petky s pítkem ze kterého voda nevyteče. Standardně se tak prodávají některé minerálky 0,5 či 0,75l. Garantuji vám, že drahý bidon (obvykle cykloláhve) dítě ztratí, nechá tam vodu plesnivět, vytopí tím aktovku atd. Cyklobydony položené na bok tečou, a do tělocvičen je nechceme, stejně jako láhve, které se musí šroubovat, protože je jisté, že je děti nezavřou.

Hráč chodí na trénink přiměřeně vybaven, cca 10 minut předem, aby v době začátku tréninku mohl nastoupit převlečený na rozcvičku. Hráč se chová slušně, není vulgární a agresivní. Naopak co chceme je, že pokud dítě něčemu nerozumí, tak ať se klidně přihlásí a není problém, cvik zopakovat. Po tréninku děti odchází do šatny a jdou domů samy nebo s doprovodem. Trenér nemůže řešit, kdo s kým přišel a kdo koho odvádí. Pokud máte skluz, lze poslat sms, ale není zaručeno, kdy si to trenér přečte. Třeba trénuje druhou skupinu…

Příspěvky pokryjí 2 – 3 tréninky týdně + turnaje ligy a přátelské turnaje. Na top turnaje se pak vybírá zvlášť a pohybuje se od 800Kč do několika tisíc. Jde však ale již o několikadenní akce s noclehem, jídlem a startovným. Je třeba říci, že školné je nevratné, protože již před sezónou platíme nájmy hal, včetně startovného a kaucí do soutěže. Pokud se nám hráč během roku odhlásí, onemocní, tak pronajímatelé hal na to ohled neberou.
U nováčků ale platí pravidlo, že než se k nám přihlásí, tak každému umožňujeme bezplatnou návštěvu 3 tréninků, po kterých se hráč rozhodne, zda ANO či NE. O školném informujeme individuálně, protože se každý rok mění.

Byť by to sem patřit nemuselo, tak chceme, abyste věděli, že ctíme pravidlo, že florbal je zábava a ne válka. Proto při fandění zkuste odložit emoce, trenéři obvykle vědí, co je pro rozvoj hráče nejlepší, takže hlavně povzbuzujte ty naše, soupeře a rozhodčí ignorujte.  Děti by samy měly přijít na to, co mají na hřišti udělat správně a někdy jim k tomu pomůže i to, že na to přijdou tak, že napřed situaci vyřeší špatně.