Sokol Komín

Sokol Brno – Komín

Historie florbalu v komíně

Historie florbalu v Komíně začíná cca v roce 1995, kdy se objevily první florbalky a nadšenci, kteří položili základy florbalu v Brně. Po cca 3 letech jim ale začala být sokolovna malá a dál u nás trénovaly jen partičky, které si různě pronajímaly tělocvičnu.

V roce 2007 pak přišel pan Válek s tím, že založí dětský florbalový oddíl, jehož jádro pak tvořili žáci tehdejších třetích tříd na ZŠ. Závěr sezóny gradoval prvním přátelským zápasem s přípravkou extraligových Bulldogs. Prohráli jsem se staršími dětmi 1:14, ale základy soutěžení byly položeny.

Sezóna 2023

Rok 2023 byl ve znamení sběračů kovů.

Asi nejúspěšnější byl brněnský Opengame, kde gulliverské týmy vybojovaly 5 medailí. Minipřípravky zlato, přípravka bronz, elévové stříbro, mladší žákyně bronz a mladší žáci též bronz. Na to navázal Moravian cup v Olomouci, kdy si zlato přivezli elévové a mladší žáci. A elévům to cinklo ještě v Brně na Turnaji elévů.

V reprezentačních povinnostech pokračuje Adam Hemerka a do juniorské reprezentace naskočil náš další odchovanec Jáchym Eliáš.

Více najdete v těchto článcích: https://www.sokolbrno.cz/jsme-svetovi/ a https://www.sokolbrno.cz/opengame-jak-jsem-si-vedli/

Z pohledu mužů se nám již tradičně nepovedl dobře rozehraný turnaj ve Vídni a ze Sokolského přeboru jsme si odnesli bronz.

2023

Sezóna 2022

Tento rok už probíhá bez výrazných covidových restrikcí. Ve velkém dospělém florbale nám dělá pořád radost Adam Hemerka, který již v kategorii mužů získáva titul mistra ČR a stříbrné medaile na mistovství světa. Asi nejlepší sezónu zažívají muži Gullivers Brno, pro který vychováváme florbalový potěr. A potěr se taky skvěle činil. Elévové vyhráli Turnaj elévů v Brně v konkurenci 20 týmů a přidali stříbro na Opengame. Rovněž přípravka zase začala obrážet velké akce (Praha, Brno, Ostrava) a právě z Ostravy jsme si přivezli pěkné třetí místo. Rok pak končil tradičním vánočním turnajem mužů, kdy jsme připsali třetí zlato po sobě. Vítej zlatý hattricku.
Asi největší radost pak máme z toho, že po covidu se nám vrátilo do tréninku 90% dětí, a ten úbytek se hravě doplnil z nových zájemců o hru. Samozřejmě je na některých dětech vidět výpadek. Ale jako bonus máme to, že ti co chodili na venkovní tréninky, jsou ve slušné formě. A to jak sociální, tak sportovní.

2022

Sezóna 2021

Koncem srpna 2021 se hrálo v Brně Mistrovství světa juniorů a náš odchovanec Adam Hemerka se radoval ze zlaté medaile. K tomu přidal po přestupu do Mladé Boleslavi i titul mistra ČR. V listopadu 2021 se účastní MS mužů ve Finsku, kde Češi berou bronzové medaile. Blahopřejeme.

Září začalo druhým ročníkem Florbalové noci, kdy se hrál florbal skoro do půlnoci od 18:00 za účasti asi 45 hráčů a hráček včetně dětí. Děti pak zahájily na Troopers cupu.

Troopers cup 4. 9. 2021
Tradiční zářijový turnaj na rozehrání se moc výsledkově nepovedl. Ráno začaly přípravky. V sestavě chybělo několik opor. Naopak první pořádný turnaj si vyzkoušeli 4 hráči. Bylo znát, že v elitní skupině budou rozhodovat individuální výkony jednotlivců. Což se potvrzovalo. Naše týmy hrály poctivě na 3 lajny v 10 lidech. U soupeřů to bylo spíše tak, že měli do pole 4 -5 hráčů, kteří se během turnaje lépe sehrávali, a když se k tomu přidala kvalita, tak jsme tahali za kratší konec provazu. V boji o páté místo jsme se dvakrát poměřili s Buldoky a vždy vítězně. Určitě je dobré pochválit tým za nasazení a soustředěnost, kdy jsme dokázali dobře střídat. A na hřišti hra vypadala docela dobře. Naopak nás srážela střelecká produktivita. Oporami z těch zkušenějších byl Max, Marek a určitě i Sára, která toho v poli dosud moc neodehrála a spíše chytala. Z nováčků se asi nejlépe předvedl David Mělníček.
Elévové hráli v podobném duchu, ale výsledkově ještě slaběji. Zlepšil se určitě Pavel Zvěřina a Lucka Sedláčková (minulý rok ještě přípravky) a pokroky byl vidět i na Filipovi Šiškovi.
Tím se rozjíždí další florbalová sezóna, kde děti hrají bez omezení. Jediný dopad na nominace mají časté karantény, které některé děti vyřazují ze zápasů. Hra tradičně odpovídá tréninkovým cílům, tedy umět hrát s míčkem a bavit se hraním.

Rok končí tradičním Vánočním turnajem mužů. I letos se zůčastnilo 5 týmů, cca 36 hráčů. Hrálo se každý s každým. Výsledné pořadí: 1. Sokol Komín 2. Mustang 3 FD 4. Tatánci Komín 5. Sokol Syrovice. Na prvních 3 místech týmy dostaly medaily a poukazy na žebra, všichni pak pamětní medaili.

2021

Sezóna 2020/2021

Díky Covidu se toho moc neodehrálo. Po zavření tělocvičen probíhaly tréninky venku. Za zmínku stojí v září Moravian cup, kde Gullivers Brno bralo v 6 kategoriích 5 medailí, z toho 4x zlaté a odchovanci Komína se na tom aktivně podíleli. V červnu, kdy se opět začalo sportovat, tak elévové brali bronzové medaile na Opengame kde za sebou nechali i mládežníky extraligových týmů. Bronz vybojovali i starší žáci.

Ze stmelovacích akcí perfektně vyšel cyklovýlet v Havranících, kde jsem najeli přes 100km a užili si krásnou přírodu Podyjí v počtu 42 lidí.

20/21

Sezóna 2019/2020

Začněme trochou statistiky. Dětský florbal začal v Komíně v roce 2008. V nejvyšších soutěžích v ČR nastupuje pravidelně 13 odchovanců Sokola Komín, dva hráče máme v širší reprezentaci juniorů. Adam Hemerka nastoupil na turnaji ETF v Finsku ke 3 zápasům – proti Švédsku, Finsku a Švýcarsku, aktuálně válí extraligu za Mladou Boleslav. Muži A (Gullivers Brno) hrají 1. ligu, kde jsou aktuálně na 10 místě, což je na nováčka v soutěži optimální. Muži Sokola Komín mají z 8 zápasů 7 výher a 1 remízu (aktuálně 1. místo). Děti: liga elévů (20 zápasů s poloviční úspěšností), liga přípravek 16 zápasů (jen dvě prohry). I školka a minipřípravka má za sebou velkou porci zápasů.

Je ale hlavně vidět, že se děti i rodiče zápasy baví. Nehoníme vyloženě výsledky, důležité je postupné zlepšování, které je u většiny dětí znatelné. Třešinkou na dortu je nově vzniklý tým žen, kde jádro týmu tvoří maminky dětských hráčů. Ženy hrají též svoji soutěž, kde měří síly s Rožnovem, Frenštátem, Syrovicemi a Třebíčí. každý začátek je těžký, ale i tak si už tým připsal jednu výhru 2:1 nad Syrovicemi. Jako bonus máme neflorbalové akce: splutí Dyje, Svratky, plavecké závody, týden na lyžích atp.

19/20

Sezóna 2018/2019

Opět makáme na plno, začínáme soustředěním v srpnu, které je rozděleno na 2 turnusy. Některé děti jely ještě na soustředění do Oder, které je pod vedením Vítkovic. Od září startujeme Troopers cupem, kam posílám v kategorii elévů a přípravky hned 4 týmy, elévové jsou bronzoví. Tradičně hrajeme soutěže pořádané svazem, tedy ligu elévů a přípravek. V rámci sokola hrajeme ligu kadetů a minižáků, kterou Sokol Komín přímo pořádá. V listopadu 2018 si užili svůj první turnaj i školkáči a minipřípravky. Turnaj je pořádaný pod záštou starostky Komína paní Blatné. Pokračujeme lednovým mezinárodním turnajem v Praze, v červnu děti hrají velké turnaje v Ostravě a Brně. I muži hrají svoji soutěž – Sokolský Jihomoravský přebor, který vyhráli. Dále byli na turnaji v Rakousku, kde vybojovali druhé místo. Muži Gullivers Brno postoupil z národní ligy do první ligy. Přitom hráči áčka trénují i děti, takže se učí od těch nejlepších.

18/19

Sezóna 2017/2018

Sezóna je v plném proudu, v únoru 2018 už mají děti odehrány 23 turnajů + mezinárodní turnaj v Praze, kde nás krůček dělil od medaile. Zdárně jsem pak pokračovali dohráním Ligy ČFBU a Sokolské ligy dětí. Za tuto sezónu tak děti odehrály cca 160 zápasů. Sezónu nám tradičně prodloužily hned 3 mezinárodní akce. Opengame, Ostrava cup a Turnaj starosty Sokola Brno, kde v dvacetičlenné konkurenci elévci Gullivers Brno získali stříbro.

Muži se účastnili dvou akcí. Přeboru brněnského regionu, kde po 14 zápasech vybojovali krásné druhé místo. O tomto umístění rozhodlo v posledním kole derby s Jundrovem, kde za Komín 4 vteřiny před koncem vstřelil gól na 3:2 Radek Novotný. Tým střelecký táhnul Jiří Sýkora. V bráně byl oporou Libor Vojtek. Novinkou byl pak pro muže Sokolem Komín pořádaný vánoční turnaj, kdy jsme v celkové konkurenci z 5 týmů získali stříbrné medaile. V květnu 2018 jsme vyjeli do Rakouska, kde jsme obhájili bronzové medaile, kdy nám již tradičně nevyšlo play off, do kterého jsem postoupili z prvního místa.

Další akcí byl Vánoční turnaj Sokola Komín, kdy v malém flobálku pořádaném v naší sokolovně jsme byli z pěti týmů opět stříbrní. Z vítězství se radoval Jundrov, třetí místo vybojoval tým Šmitr, další pak byl tým Bujaro a poslední Komáři.

17/18

Sezóna 2016/2017

Bronz přípravky na Hummel open game z 18 týmů: z Komína – Loučka, Singer, Procházka, Mach.
Dorostenci – bronz na turnaji Hummel open game z 40 týmů. Z Komína jsou odchovanci: Válek, Hemerka, Klimeš.
Děti 1. místo sokolských týmů ve Střelicích, v lednu 2017 elévové získali bronzové medaile na Prague florbal cupu.
Muži – účast na turnaji ve Vídni k 150. výročí založení sokola – zisk 3. místa

16/17

Sezóna 2015/2016

Klub dominoval v soutěžích České florbalové unie. Junioři postoupili do 2. ligy. Dětské týmy obsadily hned 5 velkých mezinárodních turnajů, kde získaly 7 medailí. Gothia Cup – Švédsko – dva týmy – hráči do 13 let vybojovali stříbrné medaile v konkurenci 60 týmů z celého světa. Zkušenosti s mezinárodním florbalem posbírali i kluci 11-10 let. Ostrava cup – 5 mužstev. Zisk 3 medalí v kategorii přípravka, mladší žáci a starší žáci. Opengame – 11 týmů. Elvévové jsou bronzoví. Přípravka stříbrná. Praguegames – zlato pro hráče v kategorii třináctiletých a rušíme prokletí Vítkovic, které pořážíme v základní skupině. Vytáhli se i dorostenci, kteří vyřadili několik finských a švédských týmů a zůstali krok od medaile na 5. místě.
Z Komínských odchovanců medaile získali: Kubíček, Malý, Vejrosta, Eliáš, Plšek, Filla, Ondřejka, Urban, Šimíček, Staněk, Košík, Eliáš, Táborský,Tretina, Hemerka, Fojt, Válek, Klimeš.

15/16

Sezóna 2014/2015

Sezóna byla velmi úspěšná. V dětských kategoriích hraje 13 týmů. Dorostenci pak hrají nově nejvyšší soutěž v ČR, kde nastupují i komínští odchovanci (Válek, Hemerka, Klimeš, Fojt). V nižších kategoriích máme tu pozici, že pokud postavíme výběr hráčů, tak jsem na regionální úrovni obvykle vítězi turnajů.Vrchol sezóny pak byl letos v Praze, kdy výběr kluků do 13 let došle nejdál z celé ČR. Bronzoví florbalisté: Vzhůru Brno, brněnský Hattrick!Toto skandování dohnalo dětské naděje Hattricku Brno až k bronzovým medailím v kategorii dvanáctiletých na největším florbalovém turnaji v Evropě – Praguegames 2015.Na turnaj Hattrick vyslal 5 týmů v různých chlapeckých kategoriích. V každém týmu byl hráč nebo odchovanec naší líhně v Sokole Komín. I tím klub dokázal, že patří mezi florbalovou elitu v ČR. Protože totéž dokázali jen pražské velkokluby. Je to výsledem toho, že se snažíme s mládeží koncepčně pracovat a dáváme příležitost všem dětem, které u nás chtějí hrát. Čemuž uzpůsobujeme i velký počet týmů v regionálních soutěžích, aby hrál nováček i pokročilý. Hrají za nás děti z celého Brna, i díky podpoře statutárního města.


Cesta k medailím: Letošní Hattrick A je tým, kterému to nevyšlo na Ostrava cupu ani na Opengame. Tým se během turnaje obrovsky semknul a bylo vidět, že tu placku opravdu chceme. Ale chtít v konkurenci 41 týmů nemusí nic znamenat. Napřed nás čekala silná skupina, kde se později ukázalo, že hned 3 týmy prošly mezi posledních 8 na turnaji.Skupina: Hattrick: Gardarike ze Švédska 3:2, H:Kladno 4:2, H:Vosy Praha 3:2, H: Tatran Střešovice (potěr extraligového mistra) 5:1 Play off: vyhnuli jsem se jako vítěz skupiny předkolu a šli na jihomoravské derby se Znojmem 10:2, v dalším kole byl švýcarský Zug United, který na turnaje vozí regionální výběr Švýcarska. Naši borci zodpovědně bránili a dopředu jsme chodili kompaktně v 5 lidech. Skóre otevřel z dorážky Matěj Bednář a další branku přidal po kombinační akci Lukáš Suk. Hráči Zugu se na odpověď nezmohli. 2:0 pro Hattrick. Byli jsme mezi nejlepšími 8, kdy nás opět čekal Gardarike, které v předchozím kole vyřadilo brněnské Buldoky. Krok od cenného kovu jsme již nezaváhali a soupeře přejeli 9:0. Páteční noc jsme usínali s jistotou bronzové medaile a těšili se na to, zda se nám podaří potrápit v sobotu mistra ze Švédska – IBK Sirius. Do 12. minuty jsme drželi nerozhodný stav, kdy se hra opatrně přelévala ze strany na strany. Pak Sirius vstřelil branku, my více otevřeli hru a soupeř, který byl skutečně o třídu lepší, zaslouženě vyhrál 9:1 a nakonec si na turnaji došel až pro zlato. Navíc nás může těšit, že mezi posledními 4 týmy na turnaji jsme byli jediným týmem z ČR.Sestava: Táborský Patrik, Kůra Matyáš, Musil Štěpán, Hájek Jiří, Bednář Matěj, Pavlík, Ondra Suk, Novotný Radek, Tretina David, Košík David, Gryc Tadeáš, Sláma DavidTJ Sokol Komín na turnaji reprezentovali tito hráči nebo odchovanci: Adam Klimeš, David Fojt, Jakub Válek, Patrik Táborský, Adam Jašek, Petr Novák, Radek Novotný, Jáchym a Vojta Eliášovi, David Tretina, David Košík, Alex Dorničák, Ondřej Lazar a Veronika ProcházkováJe to výsledkem dlouhodobé koncepční práce, kdy se snažíme, aby hráči trénovali aspoň 3x týdně. Navíc jako klub máme model florbalové akademie, kde spolu trénují ti nejlepší z dané kategorie, což je herně posouvá výš a výš. Některé děti pak začínají v naší školce již od 5 let.V kategorii do 15 let se též velmi nadějně náš tým rozjel, ale bohužel v čtvrtfinále narazili na budoucí vítěze trunaje ze Švédska Nykvarn IF. Což pro nás znamenalo stop.

14/15

Sezóna 2013/2014

Klub nastoluje novou herní filosofii. U nás hrají všechny děti, ale ty nejlepší hráče v dané kategorii posouváme hrát do kategorie starší, takže hrají více těžkých zápasů. Na některé turnaje stavíme týmy, které jsou o dva roky mladší než soupeři. Sice ubývá vítězství, ale víme, že nám na hřišti běhají velké talenty, které mají své umění prodat na velkých turnajích, kde je postavím do správných věkových kategorii.
Děti – ty nám dělají stále větší radost. V současnosti v Komíně běhá cca 45 florbalistů od 5 do 12 let v kategoriích „školka, přípravka, elév“. Mírně jsme oproti loňsku změnili filosofii a dobré hráče rozptýlili do více týmů. I tak nám to pořád stačí na to, aby nám vždy ty silnější týmy na turnajích končily na 1. nebo 2. místě. Navíc ctíme pravidlo, že u nás hraje každý hráč, byť je úplný začátečník. Liga Florbalové unie se hraje systémem turnajů, kdy nám los přiřadí nějaké soupeře a odehrajeme 4 zápasy. Dlouhodobá tabulka se u dětí nevede. Zajímavým experimentem byl tým poskládaný z výběru dětí ročníku 2003 – 2004, který jsme nasadili do ligy mladších žáků (ročník 2001 – 2002). Výběr prokázal svoji kvalitu a z 25 zápasů vybojoval 8 výher a 2 remízy. Pro nás však již není vrcholem pyramidy regionální liga CFBu, ale velké turnaje jako je Brno, Praha a švédská Gothia + výchova komplexních hráčů pro vyšší věkové kategorie, kde děti ze Sokola Komín pokračují v kariéře pod hlavičkou FBš Hattrick Brno. Právě na Brno a Prahu se nyní týmy intenzivně připravují a zatím děti vedou debaty, zda chtějí za soupeře spíš týmy z ČR nebo se porovnat se soupeři z Švýcarska, Švédska a Finska. Dalším úspěchem dětí bylo první místo, kdy Sokol Komín obhájil zlaté medaile v Sokolské lize.

Na prázdniny se chystá tradiční Florbalový příměstský tábor na Hattricku.
http://www.florbal-kemp.cz/

Obhajoba stříbra elévů 24. 6. 2014 Hummel open game:
od května do června se florbalové naděje Fbš Hattricku Brno intenzívně připravovaly na mezinárodní turnaj Hummel Open game 2014, kam ke konci června míří celá florbalová elita z ČR, včetně zahraničních týmů.
Elévové (děti do 11 let) se stali postrachem turnaje, protože skoro každého soupeře poráželi rozdílem třídy. Těžíme z toho, že se nám na tréninkové základně v Komíně podařilo oslovit i děti z okolních městských částí, kde kluci z Bohunic, Kohoutovic a Bystrce patří k základním pilířům týmu. Je super pozorovat, že jsme z náhodně posbíraných dětí poskládali tým, který prohání zbytek republiky včetně potěru extraligových týmů. Bez ztráty bodu kluci prošli základní skupinou, a pak přišly vyřazovací boje v play off, které jsme končili finálovým soubojem s elévy aktuálního mistra ČR Vítkovic. Turnajem jsem procházeli jak nůž máslem, což se nám ve finále trochu vymstilo. Kluci se rozhodli hrát od začátku svůj útočný florbal, na což Vítkovice čekaly a ze zajištěné obrany vyrážely do volného prostoru, kde skoro všechny svoje šance proměnily v góly. I tak jsme byli rádi za krásné stříbrné medaile, které nám předávala legenda československého hokeje – Vladimír Nadrchal.
video z finále: http://www.playo.tv/video/1-sc-woow-vitkovice-vs-fbs-hattrick-brno-red-finale-bu11-1434.aspx

Naše cesta ke stříbru:
skupina:
8:1 Remedicum Ostrava, Gullivers Brno 4:2, 9:4 Moravské Budějovice
play off: 1. kolo volno, 2. kolo 9:4 TJ Chodov Praha, 3. kolo 11:3 ATU Košice SK, semifinále 14:1 Nokia Komárom HU
finále 3:11 Vítkovice

Sestava zleva:, Tadeáš Gryc, Denis Kania, Michal Olšák, David Tretina,Eda Šalé, Radek Novotný, Lukáš Suk, Šimon Hornek, Matyáš Kůra, Jiří Háek, Štěpán Musil, Ervin Šíma, Svatopluk Kreidl, Patrik Táborský a Matěj Bednář.
Další naše týmy postoupily do prvního a druhého kola play off.
Muži – v sokolské lize měli rozpačitou sezónu. Soupeře, které jsme měli porážet, jsme neporazili. Naopak se nám podařilo jako jediným porazit tým Syrovic a Bojkovic (zlatí a stříbrní). Toto nám bohužel nepomohlo v celkovém umístění, protože v boji o medaile jsem měli horší vzájemné zápasy a brali nepopulární „brambor

13/14

Sezóna 2012/2013

Naše historicky nejúspěšnější sezóna. Podařilo se nám propojit kluby tak, že všichni táhneme za 1 provaz.

Nově se v lize objevuje kategorie přípravka, kde jsme neporazitelní, stejně jako v elévech. V lize elévů stavíme 4 týmy, které dohromady za sezónu odehrají cca 250 zápasů. Děti hrají podle své výkonnosti. A tým z 80 zápasů prohraje jen 1x o jediný gól, a to prakticky jen díky experimentům v taktice, kdy jsem zkoušeli hráče učit nové věci. Často se stane, že první dvě místa patří našemu klubu. V lednu jede výběr hráčů ročníku 1998 – 2000 do Švédska na Gothia cup, kde z 56 týmů z celé Evropy vybojuje zlaté medaile a prakticky se tak stáváme na klubové úrovni „mistry svět“ v kategorii 13 letých. Navíc je to zlato přivezené z kolébky florbalu Švédska. Výsledky gradují na mezinárodních turnajích v Brně a Praze, kde měříme síly se špičkou ČR. Mladší žáci jsou stříbnrí na Hummel Opengame, Praguegames. Navíc vyhrávají v Ostravě Republic cup. Na Hummel open game elévové vybojovávají stříbrné medaile, přípravka je bronzová. Což je celkem 6 medailí z největších trunajů v daném roce.

Jednotlivé turnaje v sezóně 2012/2013
Gothia je turnaj určený všem mladým florbalistům, florbalistkám, kteří chtějí poznat a poměřit své síly s týmy z celého světa přímo v kolébce florbalu – Švédsku. Turnaj má 20 letou tradicí, nyní se potkalo 10 000 účastníků , kteří odehráli 1000 zápasů. Letos se účastnily kluby z ČR, Švédska, Slovenska, Německa, Dánska a Norska. Prakticky jde o mistrovství světa klubů, protože nic významnějšího ve florbalu na dětské úrovni není. Pro představu v naší kategorii startovalo 58 klubů.
Hattrick ve čtyřčlenné základní skupině obsadil 2. postupové místo, kdy první a poslední turnajové klopýtnutí utrpěl s Linköpings IBK těsnou prohrou 2:3. Tu však témuž soupeři před zaplněnou Valhala arénou za zvuků české hymny oplatil v samotném finále turnaje kam se oba týmy pětikolovým playoff probojovaly, a to jasným vítězstvím 6:3.
Nejinfarktovějším zápasem však byl zápas v prvním kole vyřazovacích bojů, kdy naši borci prohrávali 10 minut před koncem 3:6, avšak drtivým finišem během 5 minut vyrovnali a 56 vteřin před koncem strhli 7. gólem vítězství na svoji stranu. Pointu už jsem vyzradil dříve, takže jen zbývá dodat, že 1. 1. 2013 výprava skromně odjela, aby se 7. 7. 2013 slavně vrátila na střeše autobusu do Brna.

Hummel open game elévové:
od května do června se florbalové naděje Sokola Komín intenzívně připravovali na turnaj Hummel Open game 2013, kam ke konci června míří celá florbalová elita z ČR a navíc pár zahraničních týmů. Zástupci Sokola Komín startovali pod hlavičkou mateřského FBš Hattrick Brno v kategorii mladší žáci, přípravka a elévové. A jak obstáli? Na výbornou. V kategorii přípravek jsme brali bronz. Mladší žáci, kde se do elitního výběru prosadil z Komína Jakub Válek a Adam Klimeš, došli taky do finále turnaje, kde smolně padli s asi lepšími Bohemians Praha 1:5. Smolně proto, že si ve finále dali dva vlastní góly a nastřelili tři tyčky. Elévové se stali černým koněm turnaje. Bez ztráty bodu prošli základní skupinou, pak přišly vyřazovací boje v play off, které jsme končili finálovým soubojem s pražskými Black Angels, kteří byli nejlepším týmem turnaje. I tak se nám ve finále podařilo soupeře zaskočit. Prvních 10 minut se nám podařilo soupeře zmáčknout, nastřelili jsme 2 tyčky, rozhodčí nám oprávněně neuznali vstřelenou branku, protože střelec měl bohužel nohu v brankovišti a potom už jsme začali tahat za kratší konec provazu. Škoda, že se k nám štěstí otočilo zády, protože stav mohl být i 4:0 pro nás. V druhé půlce už se na hřišti vystřídali všichni hráči, aby si užili radost z cenného stříbra a za stavu 3:10 jsme pogratulovali soupeři. I tak jsme byli jediný tým, který se kvůli zlatu výrazně netrápil a užíval si tento historický úspěch, kdy jsme přešli přes několik extraligových týmů, několikrát jsme otáčeli zápas z nepříznivého stavu pro nás. O kvalitě našeho výsledku svědčí i to, že 5 našich soupeřů se probojovalo mezi 8 nejlepších týmů turnaje.
Další třešinkou na dortu bylo zlato a bronz v dovednostní soutěži útočníků a brankářů v trestných stříleních.

Muži – ač věkem atakující veterány obsadili v sokolské lize opět 2. místo za Syrovicemi. Postup na přebor Moravy však přenechávají mladším týmům.

12/13

Sezóna 2011/2012

Děti:
přichází sezóna, kdy už startujeme pod hlavičkou hattricku Brno. Spojené kluby měly ukázat svoji sílu, ale moc se nám to nedaří, protože lidé a hlavně rodiče k sobě hledají teprve cestu a místo toho, aby se udělaly výběry hráčů, tak de facto na turnajích pořád působíme samostatně, takže výsledky jsou průměrné. Navíc Komín obsazuje už dvě soutěže: ligu elévů a nově ligu mladších žáků, kde se opět jako nováčci výsledkově trápíme, protože síly dětského týmu jsou roztříštěné do dvou kategorií. Největší radost nám tedy udělá opět adamovský turnaj, kde navážeme nečekaně na tradici a s poměrně oslabeným týmem vyhráváme turnaj. Hlavního favorita turnaje deklasujem 10:0, kdy děti splnily do puntíku pokyny trenéra.

Muži:
muži – ač věkem atakující veterány obsadili v sokolské lize 2. místo. Postup na přebor Moravy však přenechávají mladším týmům.

11/12

Sezóna 2010/2011

Děti:
přichází sezóna, kdy jsme konečně dorovnali věk soupeřů a kádr se stabilizoval kolem 20 dětí. Ligová sezóna je opravdu vydařená a z celé soutěže nestačíme pouze na 2 týmy, zbytek ligy dokážeme porážet či remizovat. Kdyby se vedla dlouhodobá tabulka, tak nám patří 4. místo. Naše cílevědomá práce neunikla pozornosti Hattricku Brno, který nabídl, že nás zastřeší a oddíly se spojí. Třešinkou na dortu je vítězství na prvním turnaji: v Adamově Sokol Komín vyhrává svůj první turnaj. Kdy jsem finálový boj s Hodonínem ze stavu 1:3 srovnali na 3:3 a potom vyhráli na samostatné nájezdy. Soupeři: Adamov, Sokol Černá pole, Blansko, Hodonín

Muži:
v tomto roce se poprvé nechali k soutěžní aktivitě vyhecovat muži. Ač s věkovým průměrem výrazně nad 30 let se přihlásili do sokolské ligy, kde se stali černým koněm a v 7členné soutěži vybojovali po dramatickém finále zlato. O vedení jsem se dlouhodobě přetahovali s mužstvem Syrovic. Ač jsem měli dlouhodobě více bodů, tak se počítali jen pořadí na jednotlivých turnajích, kde jsem měli se Syrovicemi shodný počet vítězství. Proto na posledním turnaji měl rozhodnout vzájemný zápas hraný na 1. vstřelený gól. Ten asi po 5 minutách hry vstřelil Robert Válek a mohli jsme se začít radovat. Vítězství nás posunulo na finále celomoravského přeboru do Šumperka, kde jsem díky věkovému handicapu již zaostávali. I tak jsem potrápili několik favoritů a vyválčili jednu výhru.

10/11

Sezóna 2009/2010

Do naši druhé soutěžní sezóny již vstupujeme sebevědomější. Pořád máme věkové manko, ale i tak dokážeme soupeře výrazněji potrápit a začínají přicházet i vítězné zápasy.

09/10

Sezóna 2008/2009

Pod názvem Sokol Komín se již stabilizovaná skupina dětí přihlašuje do Jihomoravské ligy elévů. Náš tým tvoří hráči ročníku 2000 a za soupeře máme děti o dva roky starší. Pro naši věkovou kategorii žádná soutěž ještě neexistuje. Liga se hraje formou turnajů, kde na každém turnaji odehrajeme 4 zápasy. Prakticky všichni soupeři jsou starší a zkušenější, ale i tak hned na prvním turnaji vyhráváme jeden ze čtyř zápasů. Na dalším ještě ukořistíme remízu a na konci sezóny opět přidáváme výhru. Jako výrazně mladší nováčci jsme nemohli zklamat, ale jen překvapit, což se nám 2x podařilo.

08/09