„Zřejmě slušnej oddíl“, by řekl pan Tumpach. V termínu 22. – 25. 6. 2023 probíhal v Brně velký florbalový turnaj Opengame Brno. V konkurenci 331 týmů z České republiky i zahraničí je 5 medailí velký úspěch. Z komínských hráčů a hráček či odchovanců si na medaili sáhlo cca 45 lidí.  O náročnosti turnaje napoví i fakt, že mladší žáci hráli v konkurenci 65 týmů, elévové si pro stříbro došli mezi 34 týmy.

Minipřípravka – zlato

Elévové – stříbro

Přípravka, Mladší žáci a Mladší žákyně – bronz

Nejmladším zastoupením Gulls na turnaji byly dva týmy minipřípravky, které čekala základní skupina a následná nástavba. Po ní se mohl radovat tým White, který v nedělním programu získal nejvíce bodů a mohlo se díky tomu radovat ze zisku zlatých medailí.

Přípravky vytvořily dva týmy.  Děti čekal systém 5+1 a tradiční vyřazovací boje. Ještě před nimi však oba týmy odehrály širokou základní skupinu, která se uzavírala až v sobotu. Na ni už navázalo zmíněné play-off, v němž až do semifinále dokráčel tým Black. Před branami finále jej zastavili hráči Vítkovic a Gulliverům mohl být útěchou alespoň zisk bronzu.

Rovněž elévové postavili do osudí turnaje hned dva výběry, z nichž tým Black si ze skupiny udělal projížďku západem slunce a neztratil v ní ani bod. Jeho spanilá jízda pak pokračovala i v play-off a po dramatickém semifinále poznala postup do souboje o zlato. V něm se Gulliveři postavili Vítkovicím, proti kterým musely rozhodnout až nájezdy a na Gulls po nich zbylo „jen“ stříbro.

Stříbrní elévové
Tým elévů

Vůbec poprvé se na Open Game představil samostatný tým mladších žákyň. Ty sice ve vyrovnané skupině skončily na poslední páté příčce, vyřazovací boje však byly jiná písnička a Gulliverky dokráčely až do semifinále, kde byl nad jejich síly tým Bulldogs. Pro naše děvčata to tak znamenalo zisk bronzových medailí.

Podobně jako elévům Black a mladším žákům White, i „bílým“ starším žákům se v základní skupině dařilo náramně. V čtyřech duelech neztratili jediný bod, obdrželi jediný gól a všechno bylo zalité sluncem. Ve 2. kole play-off ovšem narazili na střešovický Tatran a jejich pouť turnajem skončila