Ač se to moc neví, tak Sokol Komín byl první florbalový oddíl současného českého florbalového reprezentanta Adama Hemerky. O šikovnosti tohoto mladíka píšeme v článku o historii komínského florbalu. Ale rok 2023 je výjimečný hned dvakrát. Kromě toho, že si komínské děti kolem ročníku 2002 mohou říkat, s tímhle borcem jsem měl kdysi čest hrát. Tak další raritou je, že podobně to bylo i s Eduardem Šalé. Který se na některé turnaje stával jejich spoluhráčem, když si odskočil od hokeje k flobalu. A nyní se píše rok 2023 a oba tito hráči jsou lídry draftů světových soutěží. Adam ve finské F-liigy, Eda si to zamířil rovnou do NHL, kde si ho vybral Seattl. Pánové, přejeme hodně štěstí. Eda má č. 21, Adam 82.

Třetím talentovaným mladík z komínské líhně je Jáchym Eliáš, který začal v oddíle všetrannosti, odkud přestoupil do florbalového oddílu, kde ho florbal nadchnul. Aktuálně se tento borec v 17 letech ukazuje  v extralize v dresu Mladé Boleslavi a je členem české juniorské reprezentace.

Předvýběr.CZ Florbal MB – 2023/2024 – 04. 08. 2023 – Sportovní hala u 5. ZŠ, Mladá Boleslav – (Foto: Martin FLOUSEK / www.florbalmb.cz).