Sporťáček

Základní informace

Pro děti 4 – 6 let. Výjimečně i tříletí. Cvičení je určeno pro děti, které ještě nemají zájmové vyhranění nebo se sportováním vlastně začínají. Během cvičení si osahají základy různých her či sportů. Základem je nácvik obratnosti, koordinace, jednoduché míčové hry, gymnastika atp. Je to ideální předstupeň specializovaným sportům.

Děti mohou následně přejít do navazujících oddílů florbalová  školka, florbalová přípravka atd.

a kontakt

Robert Válek
rob.valek@gmail.com

Jak trénujeme

pondělí 14:15 – 15:15

Sokolovna Komín

Svratecká 11, 624 00 Brno
MHD zastávka Svratecká: 1, 3, 10, 30, 36

Časté dotazy

Trenky, tričko a sportovní obuv, tzv. sálovky, vyhněte se plátěným botám, u malých dětí jděte raději do suchého zipu. Odpadne šňěrování. Boty nesmí černit podlahu. Případně kupte florbalové speciály, ale tam je cena už jinde.

Ptejte se trenérů, rádi vám poradí.
VŠE SI PODEPIŠTE JMÉNEM, FLORBALKU, MÍČEK, LÁHEV. Nelze vyřešit dětské hádky o nepodepsaný úplně stejný míček. Veškeré vybavení lze při začátcích zapůjčit.

DRESY: ze začátku je půjčujeme, každý si může koupit klubový dres se svým jménem a číslem, většina hráčů tak obvykle činí, když zjistí, že florbal je pro něj to pravé a nechce být závislý na půjčování, které klub umožňuje.

Dodržujeme pitný režim, nejlepší je čistá vodu.  Perlivá voda je pro sportovce nevhodná. Věnujte pozornost láhvi. Stačí půllitrové petky s pítkem ze kterého voda nevyteče. Standardně se tak prodávají některé minerálky 0,5 či 0,75l. Garantuji vám, že drahý bidon (obvykle cykloláhve) dítě ztratí, nechá tam vodu plesnivět, vytopí tím aktovku atd. Cyklobydony položené na bok tečou, a do tělocvičen je nechceme, stejně jako láhve, které se musí šroubovat, protože je jisté, že je děti nezavřou.

Dítě chodí na trénink přiměřeně vybaveno, cca 10 minut předem, aby v době začátku tréninku mohlo nastoupit převlečen = na rozcvičku. Chová se slušně, není vulgární a agresivní. Naopak co chceme je, že pokud dítě něčemu nerozumí, tak ať se klidně přihlásí a není problém vše vysvětlit a zopakovat. Po tréninku děti odchází do šatny a jdou domů sami nebo s doprovodem. Trenér nemůže řešit, kdo s kým přišel a kdo koho odvádí. Pokud máte skluz, lze poslat sms, ale není zaručeno, kdy si to trenér přečte. Třeba trénuje druhou skupinu dětí.

Děti jsou v sokolovně samotné. Rodiče v případě potřeby čekají ve velkém vestibulu. Cvičení pak netrpí tím, že někdo odchází za rodiči. Cvičení jsou narušovány. Nebo to vzbuzuje lítost u druhých dětí. Nebojte, trenéři pak dveře pootevřou a je možné nakukovat. Děkujeme za pochopení.