Na první turnaj přípravek roku 2024 jsme jeli do Tuřan. Na každém hřišti (byly dvě) hrálo 5 týmů. Po dohodě trenérů se vytvořila silnější a slabší skupina. Ve slabší skupině bílý tým 3x vyhrál a jednou remizoval. Na silnějším hřišti jsme 3x vyhráli a 1x remizovali.

Na turnaji si zahrálo celkem 20 dětí ve dvou týmech. Vyzkoušeli jsme 3 nové hráče, kteří bez problému zapadli. Z herních činností vše fungovalo. Nicméně je třeba vidět, že mezi hráči obou týmů byli velké rozdíly a obzvláště hráči bílého týmu by měli ve všem přidat, což se tedy netýká dětí ročníku 2017, které hrály dobře. Spíše se to týká kluků, kteří jsou ročník 2015. Ti by měli diktovat tempo hry. To že někdo něco neovládá, nad tím se dá přimhouřit oko, ale to pomalé nasazení tlouklo do očí.

V černém týmu zahrála velmi dobře Klaudie Špunarová a Ráďa Čupr. Pochvalu zaslouží i Matěj Hájek, který si svým výkonem na své první lize řekl o stabilní zařazení do áčka. V bílém týmu chválíme hlavně ty nejmenší. Oba týmy pak velmi dobře střídaly během hry a předváděly pěknou rozehrávku z volných úderů. Na postu brankáře pak předvedli slušné zákroky Michal Doktor a Tom Morávek.