26. – 28. 5. 2023 probíhají Ostravské hry, kterých se účastnily i naše týmy.

Ostravské hry pohledem trenérů

V květnu 2023 vyrazilo 16 hráčů přípravky na Ostravské hry. Pro některé to děti byla první akce bez rodičů. Někteří už jsou zkušení mazáci. Jeli jsme vlakem. Akce se vydařila náramně nejen po sportovní stránce, protože jsme si užili i spoustu srandy, které kolektivní sport přináší.

Cesta vlakem do Ostravy v pohodě, nejvíce bodovala hra: Najdi změnu. Po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili na halu. Po prvním zápasu děti zblajzly svíčkovou, a to ve stylu, že se několikrát přidávalo. A bylo super, že nám slabší soupeř pomohl s trávením. Mezi zápasy jsme si zahráli vylepšenou verzi Cukr, káva…, kdy trenér vedl po prvním dnu 1:0. Zašli jsme si pro sváču a ovoce do Lídla. Každý hráč si koupil, na co měl chuť. A to po konzultaci s trenérem, aby to nebyly chipsy či čokoláda. Jako bonus jsme přihodili hrozny a banány. Umělecky jsme se pak vyfotili jako kyselé žížaly. Po posledním zápase se hráči vysprchovali přímo na hale a ještě tam zblajzli i pizzu.

Večerka se nevyhlašovala, po příjezdu na hotel všichni do 40 minut zalehli a spali.  Sobotní program se povedl moc. Zahájili jsme snídaní – bulky se sýrem a tvarohový závin. Dopoledne jsme strávili na Ostravském hradě. Cestou tam jsme draftovali do týmu Leoše Janáčka, pak jsme narazili na sraz veteránů. To co za hráči projíždí v zatáčce je Tatra, kterou jezdil Hanzelka, Zikmund. Kluci dostali školení od Besipu, kterak se pohybovat po cyklostezce jako chodci. Za odměnu získali reflexní plyšáky.

Na hradu děti měly zdarma spoustu atrakcí – lukostřelba, elektronická střelnice, reakční honičky, stolní hry atp. Pak jsme si zašli na oběd a opět vyrazili na zápasy. Mezi zápasy se poslouchal Hurvínek, při rozcvičování se skóre Cukr, káva se srovnalo na 1:1. Po zápase se šlo opět do Lídla, kde si každý vybral zmrzlinu. Po posledním zápase pozdě večer byla opět pizza na hale a sprcha. Pak jsme ještě stihli poslední zápas elévů a jelo se na hotel. To už někteří po cestě usínali.

Na neděli jsme se pořádně vyspali, k snídani se servíroval rohlík s nutelou a makový či ořechový závin. Po příjezdu na halu jsme se rozcvičili,  hráči otočili výsledek Cukr, kávy na 2:1. Spravili si chuť posledním zápasem, který byl vítězný. Dali jsme řízek s brkaší, zahráli rychlou týmovou hru na nastupování a šli sledovat poslední zápas na turnaji, který nám mohl přinést či vzít 3. místo. Bohužel to nevyšlo. I tak se hráči účastnili závěrečného ceremoniálu na hrací ploše se společným focením.

Pak už následovalo jen rozloučení s Ostravou, někdo jel vlakem, jiní s rodiči. Radim Čupr to ve vlaku opravdu rozjel. Ten cukr byl opravdu divný… Jinak kázeňsky všichni naprosto v pohodě. Co se týče ztrát a zapomínání, tak pro ilustraci vzor podepsaná láhve nejmenovaného hráče, který ji dostal několikrát zpět. Máme zdokumentovánu i cennou ukázku smyslu pro pořádek a úklid pokojů. Takhle stele František Šilberský ještě s někým.

Cestování po Ostravě přineslo i vtipné situace ve smyslu, že jsme se stali reklamní tváří firmy Joma, Jonáš se jako chlapec s brýlemi fotil s brýlemi. Náhodou jsme šli kolem busty bratra Tyrše, takže jsme se s ním vyfotili. V hotelu byla kuchyňka bez vařiče, ale v pokoji byl hodnotný obraz. Naopak bych vyzdvihnul bezpečnost, protože elektrické zásuvky byly u stropu atp.

Co se týče florbalu, tak určitě někteří mohli ukázat více. Asi nejvíce  vadilo, že se někteří nepokoušeli o nějakou kličku, což se v přípravce vlastně trénuje nejčastěji. Na to by pak mělo navazovat zvednutí hlavy a následuje kvalitní rozehra. Což moc vidět u nás nebylo. Škoda zápasu s Vítkovicemi, kdy jsme ještě 3 minuty před koncem vedli 3:1 a herní nevyzrálost nás stála výhru. Na druhou stranu by hra přípravky neměla stát na taktice. Devadesát procent turnaje se hrálo na 3 lajny. Jiné týmy více střídaly pro výsledek. Když už jsem u střídání, tak za to patří všem pochvala, protože jsme často střídali za hry. A jen dvakrát došlo k výrazné chybě (1x ztráta a obdržený gól, 1x vyloučení) Závěrem děkuji rodičům za fandění, morální i naturální podporu

Celá fotogalerie je zde.