V závěru sezóny jsem se namlsali spoustou medailí, takže jsme netrpělivě očekávali, co přinese září a říjen 2023, kdy se rozjíždí nový soutěžní ročník a zároveň se ukáže, jak šikovní jsou noví adepti florbalového řemesla.

Každá hráčská kategorie trénující v sokole Komín (školka, přípravka, elévové) má při vzniku tohoto článku za sebou již několik turnajů. Nováčci na nich postupně vstřebávají pravidla. Ti zkušenější pak navazují na to, co se naučili minulé roky. Rodiče se naopak začínají orientovat v nominacích, potvrzování a organizaci klubu i akcí. Ti, co zjistili, že florbal byla dobrá volba, by neměli otálet s výběrem dresů (více v členské sekci na „klubové zdi“). Případně i navštívit zápasy áčka mužů, protože i to děti herně posouvá. Rozpis mužů najdete zde. https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/matches/35862

Nejdůležitější jsou však akce, kde aktivně hrají přímo děti. Rozpis, který vypovídá o pestrém programu školky, přípravky a elévů je zde.

Školka odehrála dva turnaje sokolské ligy. Na první lize převládali hráči, kteří už hráli loni. Na druhý turnaj přišly i nejmenší děti. Děti by si měly zahrát a vyřádit se. Jak bonus je pak to, že neběhají v chumlu za míčkem. A když už hráč míček na hřišti potká, tak by se do něj mohl nějak trefit. Za trenéry lze říci, že hra na obou akcích vypadala dobře a už se těšíme na další.

Přípravka absolvovala dva turnaje sokolské ligy a 1 ligu přípravek. Z hráčů máme radost. Všechny děti fungují, jak mají. Sokolská liga se nakonec ukázala jako těžší, protože děti poměřily síly i se staršími soupeři. Na lize přípravek jsme obstáli na výbornou a vyhráli všech 7 zápasů. U nováčků je ze začátku vidět jistá nesmělost a tréma. Ale zápasy je rychle pohltí a vše si naplno užívají. Základem této kategorie je, aby hráč míčky neodpaloval, ale pokusil se míček zpracovat a dostal se s ním do pohybu.

Elévové – do oddílu přišlo několik nových kluků, kteří rychle zapadli. Našli jsme i adepty na brankáře, kteří dostanou pozvánku na specializované brankářské tréninky. I elévové mají za sebou dva turnaje sokolské ligy a jeden turnaj ligy přípravek. Kluci i dívky předvádí dobrou hru, která se určitě bude ještě zlepšovat s tím, jak budou získávat jistotu na florbalkách. Opět je prioritou této kategorie získat technickou vyspělost.

Zatím lze konstatovat, že se všichni dobře bavili. Na fotkách je vidět i to, jak  jsou ti nejmenší hráči poměrově k mantinelu, takže je trenéři museli na hřiště přendávat. Je vloženo i video s pokřikem. Pokřik, to je kapitola sama pro sebe. Ale je nutno hráče pochválit, protože při posledním zápase už nás bylo i slyšet.

Pozitivní je, že v každé kategorii se najdou děti, které naskakuji za výkonnostně vyšší kategorii, než kam věkem patří. Např. přípravkář za elévy, elév za mladší žáky.

Fotogalerie z turnajů je zde: